Kolejny medal dla Polski. Świetny bieg!

W Koreańskim Gangwon trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. 15-letnia Hanna Mazur wywalczył brązowy medal w short tracku na dystansie 1500 metrów.

Michał Mielnik
Hanna Mazur PKOL / Szymon Sikora / Na zdjęciu: Hanna Mazur.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Korei Południowej rozpoczynają się całkiem dobrze dla reprezentantów Polski. Po trzech dniach rywalizacji nasi młodzi sportowcy mają na swoim koncie trzy medale - 1 złoty i 2 brązowe.

Autorką ostatniego z nich jest Hanna Mazur. Młoda Polka rywalizuje w short tracku. W Gangwon wzięła udział w rywalizacji na 1500 metrów. 15-latka wystąpił w parze z Austriaczką Jeannie Rosner i uzyskała czas 2:05:13.

- To był ostatni dystans na jakim bym się spodziewała medalu. Kiedy jechałam do Korei myślałam, że kolejność powinna być taka: mass start, pięćset metrów, mikst i na końcu tysiąc pięćset, a tu mój pierwszy medal zdobyłam właśnie na tym ostatnim dystansie. To było bardzo niespodziewane. Myślałam, że tu będę jakaś szósta, siódma, kompletnie poza podium - powiedziała Hanna Mazur cytowana przez olimpijski.pl

Nasza reprezentantka miała nieco ułatwione zadanie, ponieważ wystartowała w ostatniej parze. Tym samym miała doskonały przegląd sytuacji swoich rywalek, które startowały przed nią. Razem ze swoim trenerem, a zarazem ojcem, konsekwentnie realizowała założoną przed startem taktykę.

To trzeci medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Wcześniej Anna Falkowska wywalczyła złoto w short tracku na dystansie 500 metrów, a Łukasz Łukaszczyk zajął trzecie miejsce w skokach narciarskich w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej.

Zmagania w Gangwon będą trwały do 1 lutego. Nasz kraj reprezentuje łącznie 48 sportowców - 31 mężczyzn i 17 kobiet.