Popis rozgrywającego w finale. Earvin Ngapeth dostał "ciasteczko" (wideo)

Reprezentacja Francji rozpoczęła finał Ligi Narodów mocno rozpędzona. W pierwszym i w drugim secie zdecydowanie pokonała USA. Antoine Brizard i Earvin Ngapeth popisali się rewelacyjną akcją, która pomogła zdobyć przewagę.

Earvin Ngapeth atakuje w meczu z USA Twitter / Polsat Sport / Earvin Ngapeth atakuje w meczu z USA
Obaj finaliści Ligi Narodów odnieśli gładkie zwycięstwo w poprzednich meczach. Francja wygrała w trzech setach z Włochami, a Stany Zjednoczone rozegrały krótki mecz z Polakami. W niedzielę wieczorem doszło do walki o złote medale w Bolonii.

Trójkolorowi zdobyli przewagę na początku meczu. W pierwszym secie wygrali zdecydowanie 25:16, a w kolejnym pokonali przeciwników z Ameryki Północnej 25:19. W drugiej partii była jedna z najbardziej efektownych akcji finału, w której Francja zdobyła punkt na 14:9.

Po nieco wyrzucającym do boku przyjęciu Antoine Brizard "związał" blokujących Stanów Zjednoczonych. Nie wybrał najbardziej oczywistego rozwiązania a wystawił piłka za plecy do ustawionego w drugiej linii Earvina Ngapetha. Dla przyjmującego Francji to było "ciasteczko" i mógł efektownie zaatakować przez ogromną dziurę. Efektowną akcję można zobaczyć poniżej:

Wcześniej w Bolonii doszło do starcia o brązowe medale, w którym Polska odniosła zwycięstwo 3:0 z Włochami.

Czy Antoine Brizard jest najlepszym rozgrywającym w Lidze Narodów?