Skra i Budowlani zostają w pucharach. Z kim jeszcze walczą?

PGE Skra Bełchatów dostała się do półfinału Pucharu CEV, a Grot Budowlani Łódź powalczą w ćwierćfinale Pucharu CEV kobiet. W obu europejskich rozgrywkach jest coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
PGE Skra Bełchatów wyeliminowała VK CEZ Karlovarsko i w półfinale będzie walczyć z włoskim Leo Shoes Modena. W najlepszej czwórce Pucharu CEV są dwa kluby z Italii. Dłuższa była droga siatkarzy z Piacenzy, którzy wyeliminowali Montpellier Volley w złotym secie. Przewaga Leo Shoes Modena nad ACH Volley Lublana była wyraźniejsza. Czwartym kandydatem do podniesienia pucharu jest Greenyard Maaseik po wygranym belgijskim dwumeczu z Knackiem Roeselare.

W Pucharze CEV kobiet rywalizują jeszcze Grot Budowlani Łódź. W tych rozgrywkach dokończono walkę o wejście do ćwierćfinałów. Ostatnie wolne miejsce zajął THY Stambuł, który nie pozwolił sobie na oddanie ani jednego seta w dwumeczu z włoskim Busto Arsizio. Następnym przeciwnikiem Budowlanych będzie "spadochroniarz" z Ligi Mistrzyń - Alba Blaj.

W finale Pucharu Challenge dojdzie do konfrontacji izraelskiego Maccabi Tel Awiw z greckim Olympiakosem Pireus. Półfinały były zacięte i w obu rozegrano po dziewięć setów. Maccabi wyeliminowało portugalski A.J.F Bastardo, a Olympiakos przeciwnika z tego samego kraju Panathinaikos. Siatkarze z Pireusu poradzili sobie pomimo porażki 1:3 w pierwszym meczu u siebie. W rewanżu zwyciężyli 3:1 i w złotym secie potwierdzili wyższość przekonującym wynikiem 15:6.

Ćwierćfinały Puchar CEV:

PGE Skra Bełchatów - VK CEZ Karlovarsko 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: PGE Skra Bełchatów

Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley - Montpellier Volley 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Pierwszy mecz: 1:3. Złoty set: 15:7. Awans: Piacenza Volley

Leo Shoes Modena - ACH Volley Lublana 3:0 (25:16, 25:16, 25:20)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Leo Schoes Modena

Greenyard Maaseik - Knack Roeselare 3:0 (25:23, 28:26, 28:26)

Pierwszy mecz: 1:3. Złoty set: 15:7. Awans: Greenyard Maaseik