MŚ: Polki walczą o miejsca. Udany początek

Reprezentacja Polski kobiet U-21 wygrała pierwszy mecz w rywalizacji o 9. miejsce na mistrzostwach świata. Biało-Czerwone ograły Tajlandię bez straty seta.

Jakub Fordon
Reprezentacja Polski U-21 siatkarek Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski U-21 siatkarek
Reprezentacja Polski kobiet U-21 rozpoczęła młodzieżowe mistrzostwa świata od zwycięstwa z Argentyną. Następnie jednak doszło do porażek z Chinami i Serbią, co spowodowało, że nasze siatkarki nie wyszły z grupy.

Tym samym jasne stało się, że Biało-Czerwone powalczą maksymalnie o 9. miejsce. Z tego powodu Polki trafiły do grupy z Tajlandią, Egiptem i Argentyną. Dwie najlepsze drużyny będą walczyć o wyższe lokaty, a pozostałe o pozycje 13.-16.

Kolejny etap zmagań nasza reprezentacja rozpoczęła od meczu z Tajlandią. Już na samym początku udało się zbudować przewagę (8:3). Rywalki natomiast nie były w stanie złapać kontaktu, a w końcówce ich strata zarysowała się jeszcze bardziej. Ostatecznie Polki zwyciężyły do 16.

Po zmianie stron Biało-Czerwone popisały się mocnym uderzeniem już na starcie (5:0). Przewaga mocno wzrosła przed końcowym fragmentem i wynosiła aż dziewięć "oczek" (19:10). Wynik ten udało się jeszcze bardziej poprawić, bo Tajki w drugiej partii zdobyły zaledwie 14 punktów.

Zupełnie inaczej wyglądał trzeci set, w którym przez bardzo długi czas oglądaliśmy zaciętą rywalizację. W momencie, gdy nasze siatkarki prowadziły 22:21, całkowicie przejęły inicjatywę. Od tego momentu punktowały tylko one, dzięki czemu zakończyły mecz w najszybszym możliwym czasie.

W kolejnych spotkaniach nasza kadra zmierzy się z Egiptem i Argentyną. Wystarczy jedno zwycięstwo, by zapewnić sobie możliwość rywalizacji o 9. miejsce.

Tajlandia - Polska 0:3 (16:25, 14:25, 21:25)