Włosi szaleli w obronie, efektowna akcja w mistrzostwach Europy [WIDEO]

Włosi rzucą wyzwanie Polakom w finale mistrzostw Europy siatkarzy. Jedna z akcji w ich półfinale z Francją zrobiła duże wrażenie. Było na co popatrzeć.

Earvin Ngapeth atakuje w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy Twitter / Polsat Sport / Earvin Ngapeth atakuje w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy
W poprzednim sezonie reprezentacyjnym Włosi świętowali zdobycie mistrzostwa świata w Katowicach. W 2023 roku chcą cieszyć się z tytułu w mistrzostwach Europy przed publicznością w Rzymie. Na drodze Italii do sukcesu stoi już tylko jedna drużyna - Polska.

W półfinale Włosi nie mieli dużego problemu z Francuzami. Konfrontacja była pod kontrolą podopiecznych Ferdinando De Giorgiego, którzy zwyciężyli w trzech setach. Italia nie straciła dużo energii przed zaplanowanym na sobotni wieczór finałem.

Duże wrażenie na publiczności w Rzymie zrobiła akcja, którą akurat Włosi przegrali. Była to trwająca ponad pół minuty wymiana, która pozwoliła Francuzom zdobyć punkt na 9:13 w drugim secie.

Włosi szaleli w obronie, żeby nie pozwolić piłce na lądowanie po ich stronie siatki. Potrzeba było czegoś specjalnego do zakończenia akcji, a był nim atak Earvina Ngapetha po bardzo ciasnym skosie. Tym razem gospodarzom meczu nie udało się podbić piłki.