Trwa niesamowita passa lidera Tauron 1. ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin
Materiały prasowe / Tauron 1. Liga / Wojtek Borkowski / Na zdjęciu: MKS Będzin

W ostatniej rozegranej w tym roku kolejce Tauron 1. ligi w większości mecze wygrywali faworyci. Swoją niesamowitą passę kontynuuje lider tabeli, MKS Będzin.

W hicie 15. kolejki Tauron 1. ligi MKS Będzin pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:1. W tym spotkaniu mogło być nawet 3:0, bo w końcówce trzeciego seta gospodarze odrobili kilkupunktową stratę. Set rozstrzygnął się w grze na przewagi. Bielszczanie tę partię jeszcze wyrwali, ale w czwartej musieli uznać wyższość rywala. To było już dziesiąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Serafina.

Sporo emocji było też w starciu PSG KPS Siedlce z Mickiewiczem Kluczbork. Był to zresztą jedyny tie-break rozegrany w ten weekend. Lepsi okazali się siedlczanie. Była to już ich czwarta wygrana z rzędu. Po słabym początku sezonu udało im się uciec od strefy spadkowej.

Nieco zaskakujący wynik padł w Sulęcinie. Miejscowa Olimpia pokonała 3:0 BKS Visłę Bydgoszcz. Sulęcinianie również nie imponowali na początku sezonu. Na pierwszą wygraną czekali do piątego meczu. Ale od tamtego czasu dołożyli kolejne pięć zwycięstw.

Nie było niespodzianek w pozostałych meczach 15. kolejki. Wygrywali w nich faworyci. Teraz pierwszoligowych siatkarzy czeka świąteczna przerwa. Na parkiety wrócą dopiero szóstego stycznia.

Wyniki 15. kolejki Tauron 1.ligi mężczyzn: Bogdanka Arka Chełm - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:21, 25:23) KGHM SPS Głogów - PZL Leonardo AVIA Świdnik 0:3 (20:25, 21:25, 20:25) REA BAS Białystok - AZS AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:15, 25:18) PSG KPS Siedlce - KKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 (32:34, 25:17, 25:18, 22:25, 15:13) MKST Astra Nowa Sól - Gwardia Wrocław 3:0 (25:16, 25:20, 25:20) Olimpia Sulęcin - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0 (25:23, 26:24, 25:22) SMS PZPS Spała - MCKiS Jaworzno 0:3 (21:25, 19:25, 28:30) MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:17, 25:21, 25:27, 25:20)