Powrót na zwycięską ścieżkę. Udany początek fazy play-off wicemistrzyń Polski

PGE Rysice Rzeszów pokonały w trzech setach we własnej hali MOYA Radomkę Radom w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek Tauron Ligi. Drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 27 marca.

Adrian Nuckowski
PGE Rysice Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: PGE Rysice Rzeszów
Ostatnie tygodnie nie były udane dla rzeszowianek. Rysice najpierw przegrały z ŁKS-em Commercecon Łódź w Tauron Lidze, a następnie rywal ten wyeliminował je w półfinale Pucharu Polski. Mimo tego podopieczne Stephane'a Antigi były uznawane, jako faworytki w starciu przeciwko ekipie z Radomia. Warto jednak podkreślić, że w tym sezonie Radomka znalazła sposób na Rysice i to w hali Podpromie. 23 października 2023 roku zwyciężyły na wyjeździe po tie-breaku.

W kilku pierwszych akcjach spotkania minimalną przewagę osiągnęły właśnie przyjezdne. Z biegiem czasu jednak rzeszowianki wchodziły na coraz wyższe obroty, a w środkowej fazie seta odskoczyły rywalkom aż na siedem punktów (18:11). Siatkarki Radomki były jednak blisko odrobienia strat i samej końcówce zbliżyły się tylko na jedno "oczko" (23:22). Gospodynie jednak nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i to na ich konto powędrowała premierowa partia.

Bardzo dobre zawody od początku rozgrywały w szeregach Rysic Gabriela Orvosova oraz Magdalena Jurczyk. Świetnie radziły sobie w ataku, dokładając do tego także skuteczne bloki. Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany, niż wskazywałby na to wynik. Niemal do samej końcówki oba zespoły były blisko siebie. Decydujące akcje po raz kolejny należały do rzeszowianek, a czołowymi postaciami były ponownie Orvosova oraz coraz lepiej prezentująca się Ana Kalandadze. Rysice wygrały tę część spotkania do 19 i znacznie przybliżyły się do triumfu.

W trzeciej partii nieco gorzej spisywała się czeska przyjmująca Rysic. Na niezłe obroty weszła Amanda Coneo i to ona była siłą napędową swojego zespołu w tej części spotkania. Podopieczne Stephane'a Antigi ponownie okazały się lepsze w końcówce i zapewniły sobie zwycięstwo w całym meczu. Drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 27 marca w środę o 17:30.