Najwyżej wygrana partia w sezonie

W meczu 16. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów bez żadnych problemów uporała się z zespołem AZS-u Częstochowa. Spotkanie trwało zaledwie 65 minut. W drugim secie siatkarze Resovii kompletnie rozbili swoich rywali. Częstochowianie nie zdołali zdobyć nawet 10 punktów. Rzeszowianie wygrali tę partię do 9. Jest to najwyżej wygrany set w PlusLidze w sezonie 2010/2011.

Karolina Biesik

Poprzedni rekord należał do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Skry Bełchatów, które pozwoliły ugrać swoim przeciwnikom 12 punktów w partii.

Jak przyznał w rozmowie telewizyjnej Krzysztof Ignaczak, zawodnicy Resovii Rzeszów nie spodziewali się, aż tak wysokiego zwycięstwa w sobotnim meczu. - Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy z wiceliderem tabeli. Cieszę się, że udało nam się wygrać 3:0 z klasowym rywalem. Myślę, że taką grę Resovii wszyscy chcieliby oglądać.

Dzięki tej wygranej Asseco Resovia Rzeszów awansowała na pozycję wicelidera PlusLigi, wyprzedzając w tabeli swojego sobotniego przeciwnika - AZS Częstochowę.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.