Puchar CEV: Jakub Jarosz w półfinale!

Drużyna Jakuba Jarosza, włoska Andreoli Latina, po "złotym secie" awansowała do półfinału Pucharu CEV. O finał zespół polskiego atakującego zagra z Maliye Milli Piyango, grającym w lidze tureckiej.

Tomasz Rosiński

Po zwycięstwie na wyjeździe 3:0 to siatkarze Andreoli Latina, w którym występuje Jakub Jarosz, przystępowali w roli faworyta do rewanżu z wicemistrzem Niemiec.

Pierwsze dwa sety pomiędzy Andreoli a Generali były bardzo wyrównane i kończyły się w grze na przewagi zwycięstwami niemieckiej ekipy (dwukrotnie 24:26). W trzeciej odsłonie zarysowała się przewaga Generali Unterchahing, w którym występował znany z gry w AZS-ie Politechnice Warszawskiej, Patrick Steuerwald. Ostatecznie Niemcy wygrali trzecią partię czterema punktami (21:25) i kwestia awansu do półfinału miała się rozstrzygnąć w "złotym secie".

Decydująca odsłona włosko-niemieckiej rywalizacji rozpoczęła się od gry punkt za punkt (7:7). Chwilę później Andreoli odskoczyło na dwa "oczka" (12:10), a tego prowadzenia nie oddało już do końca (15:11), uzyskując awans do półfinału rozgrywek.

Jakub Jarosz rozpoczął spotkanie w wyjściowej szóstce, ale jeszcze w pierwszym secie został zmieniony przez Amerykanina Murphy Troya. Polski atakujący pojawił się jeszcze na zmianę w trzeciej partii. Łącznie w tym pojedynku Jarosz zdobył 5 punktów, atakując z 42 proc. skutecznością.

Andreoli Latina - Generali Unterchahing 0:3 (24:26, 24:26, 21:25) "złoty set": 15:11

Awans: Andreoli Latina
Jakub Jarosz wraz z Andreoli zagra w półfinale Pucharu CEV  / top-volley.net Jakub Jarosz wraz z Andreoli zagra w półfinale Pucharu CEV  / top-volley.net
*** Zespół byłego atakującego PGE Skry Jakuba Novotnego - Jihostroj Czeskie Budziejowice, ponownie przegrał z zespołem, który pokonał wcześniej Jastrzębski Węgiel - Maliye Milli Piyango Ankara.

Maliye Milli Piyango Ankara - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0 (25:22, 25:18, 25:16)

Awans: Maliye Milli Piyango Ankara

Pary półfinałowe Pucharu CEV:

Maliye Milli Piyango Ankara - Andreoli Latina

Halkbank Ankara - Lokomotiw Charków

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Puchar CEV: Lokomotiw Charków wyeliminował Tours VB, pogromca Delekty w półfinale

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.