Challange Cup: Ural Ufa rywalem Delecty

Ural Ufa wyeliminował w czwartek Galatasaray Stambuł i będzie rywalem Delecty Bydgoszcz w półfinale Pucharu Challange. Do najlepszej czwórki żeńskich rozgrywek awansowały Dynamo Krasnodar i LP Salo.

Agnieszka Kaszuba

Puchar Challange mężczyzn

Galatasaray Stambuł nie przestraszyło się faworyzowanego Uralu Ufa. Turecka ekipa starała się za wszelką cenę doprowadzić we własnej hali do złotego seta. Gospodarze nie wykorzystali jednak prowadzenia 2:0. Inicjatywa przeszła na rosyjską stronę siatki i po tie-breaku do półfinału awansował Ural.

To właśnie rosyjski dream-team będzie rywalem Delecty Bydgoszcz. Tak więc na drodze polskiego klubu do finału staną między innymi Leandro Vissotto (w czwartek zdobył 31 punktów), Aleksiej Kazakow, Miguel Falasca, Aleksiej Wierbow czy Paweł Abramow.

Galatasaray Stambuł - Ural Ufa 2:3 (28:26, 27:25, 13:25, 26:28, 10:15)

pary półfinałowe:
Dukla Liberec - Copra Piacenza
Delecta Bydgoszcz - Ural Ufa

Puchar Challange kobiet

Dynamo Krasnodar nie miało większych problemów z przypieczętowaniem awansu do półfinału. Co prawda siatkarki rosyjskiego zespołu mocno rozluźniły się po wygraniu dwóch setów, ale Ilbank Ankara nie potrafił tego wykorzystać i ostatecznie przegrał u siebie 1:3.

Ilbank Ankara - Dynamo Krasnodar 1:3 (20:25, 8:25, 25:20, 26:28)

Zawodniczki fińskiego LP Salo zafundowały swoim kibicom prawdziwy horror z happy endem. Prowadziły już z Chimikiem Jużnyj 2:0, ale wtedy inicjatywę przejęły przyjezdne, które zdołały doprowadzić do tie-breaka. Piąta partia przebiegała jednak pod dyktando gospodyń i o wyniku rywalizacji musiał zadecydować złoty set. Ten minimalnie wygrało LP, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

LP Salo - Chimik Jużnyj 3:2 (26:24, 33:31, 18:25, 12:25, 15:9)
złoty set: 15:13