Zwycięstwa za trzy punkty - podsumowanie 3. kolejki I ligi kobiet

Trzypunktowymi zwycięstwami zakończyły się wszystkie spotkania trzeciej serii gier na zapleczu Orlen Ligi. W najciekawszym meczu Developres Rzeszów pokonał w czterech setach Zawiszę Sulechów.

Agata Kołacz

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno - Budowlani Toruń 3:0 (25:20, 25:23, 25:18)

Nie było niespodzianki w starciu wicelidera i siódmej drużyny tabeli. Beniaminek z Krosna, który do tej pory zgromadził na swoim koncie komplet punktów, przegrywając zaledwie dwa sety, nie dał większych szans toruniankom. Najwięcej emocji dostarczyła druga partia, w której podopieczne Mariusza Soji zdobyły 23 "oczka". Po tej porażce spadły na siódme miejsce.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - TS Wisła Kraków 3:0 (25:16, 25:23, 25:18)

Równie gładką wygraną odnotował lider z Ostrowca. Pokonał, znajdujący się w dole tabeli, zespół spod Wawelu. Swoją drużynę do sukcesu poprowadziła Magdalena Soter, autorka dwunastu punktów. Podopieczne Dariusza Parkitnego kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i nic nie zapowiada, aby ta seria miała zostać szybko przerwana.

KS Murowana Goślina - Sparta Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 25:23, 25:16)

Po raz pierwszy pełną zdobycz zainkasowały siatkarki z Murowanej Gośliny. Po dwóch wcześniejszych kolejkach, w których musiały obejść się smakiem, dwukrotnie przegrywając po tie-breakach, tym razem nie zawiodły swoich kibiców. Dzięki temu triumfowi ekipa prowadzona przez Piotra Sobolewskiego awansowała na piątą lokatę w tabeli, "spychając" swoje sobotnie rywalki z szóstej na ósmą pozycję.

SMS PZPS Sosnowiec - Silesia Volley Mysłowice 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

Wciąż bez punktu pozostają adeptki siatkówki z Sosnowca. Podopieczne Sebastiana Michalaka odniosły z kolei premierowe zwycięstwo w tym sezonie, choć trzeba przyznać, że nie przyszło im to łatwo. W każdej z trzech odsłon zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego nawiązały walkę. Sobotni triumf pozwolił "wskoczyć" zespołowi z Górnego Śląska na szóstą lokatę w stawce pierwszoligowców.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Developres Rzeszów - MLKS Zawisza Roltex Zawisza Sulechów 3:1 (26:24, 22:25, 25:21, 25:17)

W najciekawszym pojedynku tej kolejki zmierzyły się, sąsiadujący ze sobą w tabeli, beniaminkowie z Rzeszowa i Sulechowa. Już pierwszy set pokazał, że będzie to zacięte spotkanie. Po zaciętej grze na przewagi triumfowały gospodynie. Nie mniej ciekawie było w dwóch kolejnych odsłonach - drugą wygrały przyjezdne, zaś trzecia należała do podopiecznych Marcina Wojtowicza. W następnej partii postawiły one "kropkę nad i". Sulechowianki doznały więc pierwszej porażki, natomiast Developres pozostaje niepokonaną drużyną.