Grzegorz Szymański jak Patrick Swayze - "na fali". Punkty, bloki, asy - 3. kolejka PlusLigi

Wiele ciekawego działo się w 3. rundzie PlusLigi. Na szczególną uwagę zasługuje kolejny znakomity mecz Grzegorza Szymańskiego oraz mizerny występ bielszczan w Kędzierzynie-Koźlu.

Marek Knopik

Michał Łasko wspólnie z Grzegorzem Szymańskim okazali się najlepiej punktującymi siatkarzami 3. kolejki. Na szczególne słowa uznania zasługuje zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn, bo od początku rozgrywek prezentuje znakomitą dyspozycję.

Najlepiej punktujący:

1. Michał Łasko - 22
1. Grzegorz Szymański - 22
3. Dawid Konarski - 20
3. Sławomir Junkiewicz - 20
3. Mariusz Wlazły - 20

Na samym szczycie kategorii skutecznych bloków zameldował się Nicolas Uriarte, akcentując bardzo dobry (zwycięstwo 3:1) występ całej drużyny z Bełchatowa w meczu przeciwko olsztynianom.

Skuteczne bloki:

1. Nicolas Uriarte - 5
2. Wojciech Jurkiewicz - 4
2. Michał Kamiński - 4
4. Ośmiu zawodników trzykrotnie zablokowało ataki rywali

Grzegorz Szymański nie tylko potrafi świetnie atakować, ale również zagrywać. W klasyfikacji najlepiej punktujących kroku dotrzymał mu jedynie kapitan Jastrzębskiego Węgla, ale już wśród najlepszych w polu serwisowym atakujący drużyny z Olsztyna nie miał sobie równych.

Asy serwisowe:

1. Grzegorz Szymański - 4
2. Miłosz Hebda - 3
3. Dziewięciu siatkarzy popisało się dwoma asami serwisowymi

Naj kolejki:

Postawa BBTS-u Bielsko-Biała. Tym razem "naj" musimy niestety rozpatrywać w kategoriach negatywnych. Bielszczanie nie byli w stanie prowadzić wyrównanej gry w żadnym z trzech przegranych setów z wicemistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nie prowadzili w tym spotkaniu na chociażby jednej przerwie technicznej, a cały pojedynek trwał zaledwie 73 minuty. Podopieczni Janusz Bułkowski oddali rywalom bezpośrednio po własnych błędach aż 26 oczek, sami zaś zdobyli w całym pojedynku zaledwie 52 punkty. - ZAKSA pokazała nam, jak mamy grać w siatkówkę - skwitował pogrom szkoleniowiec bielszczan. Oby jak najmniej tak nierównych meczów w PlusLidze.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!