Puchar Wielkich Mistrzów 2013: Mistrzowie olimpijscy uporali się z Iranem

Mistrzowie olimpijscy, Rosjanie, bez straty seta uporali się z Iranem w swoim trzecim meczu Pucharu Wielkich Mistrzów, który rozgrywany jest w Japonii.

Tomasz Rosiński
Od początku spotkania selekcjoner Rosji, Andriej Woronkow, postawił na będącego w coraz lepszej formie atakującego Maksima Michajłowa, i ten ruch mu się opłacił, jak się później okazało.

W pierwszych dwóch partiach Irańczycy grali bardzo ambitnie, dotrzymując kroku utytułowanemu rywalowi, który jednak pokazał klasę w decydujących akcjach (23:25, 23:25).

W trzecim secie mistrzowie Europy starali nie dać się odrodzić Azjatom (12:14), dzięki czemu byli w stanie postawić kropkę nad "i" w tym starciu (19:25).

MVP meczu został wybrany rozgrywający Siergiej Grankin, a najlepiej punktującym w tym pojedynku był Michajłow (19 pkt.).
Rosjanie z meczu na mecz grają coraz lepiej Rosjanie z meczu na mecz grają coraz lepiej
Iran - Rosja 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)

Iran: Mahmoudi (11), Marouflakrani (1), Ghaemi (8), Mousavi (4), Gholami (6), Mirzajanpour (13), Zarif (libero) oraz Mahdavi, Zarini, Davoodi.

Rosja: Spiridonow (6), Apalikow (7), Grankin (2), Ilnych (9), Muserski (12), Michajłow (19), Jermakow (libero).

6. Japonia 3 0-3 1:9 0

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Puchar Wielkich Mistrzów 2013: Amerykanie lepsi od Włochów w siatkarskim thrillerze, debiut Clarka