Derby Mazowsza na wysokim poziomie - podsumowanie 9. kolejki I ligi mężczyzn

W najciekawszym spotkaniu kolejki Camper Wyszków pokonał rywala zza miedzy - KPS Siedlce. Pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie odniósł w tym sezonie Pekpol Ostrołęka.

Jakub Artych

KS Camper Wyszków - KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:2 (25:21, 24:26, 16:25, 25:18, 17:15)

W derbach Mazowsza nie brakowało niczego - mocnych zagrywek, świetnych obron, skutecznych akcji oraz niestety błędów sędziów. Gdy w trzecim secie podopieczni Sławomira Gerymskiego gładko uporali się z Camperem Wyszków, to wydawało się, iż trzy punkty powędrują do Siedlec. Nic bardziej mylnego. Siatkarze Jana Sucha przeszli prawdziwą metamorfozę i doprowadzili do piątej partii. W tie-breaku nie brakowało emocji i kontrowersji. Ostatecznie to wyszkowianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

MKS Banimex Będzin - Kęczanin Kęty 3:0 (29:27, 25:19, 30:28)

Dosyć niespodziewanie siatkarze z Kęt okazali się wymagającym rywalem dla jednego z faworytów rozgrywek. Szczególnie dobrze zawodnicy Kęczanina pokazali się w pierwszym i trzecim secie. Ostatecznie jednak w tych partiach triumfowali siatkarze z Będzina, którzy wykorzystali swoje większe doświadczenie. W obozie gospodarzy świetne zawody zagrali: Tomasz Tomczyk oraz Grzegorz Wójtowicz, którzy zdobyli łącznie 33 punkty dla swojej drużyny.

Energa Pekpol Ostrołęka  - Stal AZS PWSZ Nysa 3:2 (26:24, 17:25, 21:25, 25:18, 15:12)

Dopiero w 9. kolejce zawodnicy z Ostrołęki odnieśli pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Po kilku porażkach z rzędu podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po pięciosetowym boju pokonali Stal Nysę. Mimo wygranej sytuacja Energii Pekpolu w dalszym ciągu jest nie do pozazdroszczenia. Pekpol z dorobkiem 12 punktów zajmuje dopiero 8. miejsce w rozgrywkach. Siatkarze z Nysy natomiast spadli na 4. lokatę w tabeli.
Siatkarze z Ostrołęki przerwali złą passę Siatkarze z Ostrołęki przerwali złą passę
AGH 100RK AZS Kraków - Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 15:25)

Ekipa z Grodu Kraka po raz kolejny zawiodła swoich fanów. Tym razem beniaminek z Krakowa musiał uznać wyższość Ślepska Suwałki, przegrywając w czterech setach. Dla gospodarzy była to już 8. porażka w tym sezonie. Przyjezdni natomiast przerwali passę dwóch porażek z rzędu. Czy w następnej serii gier w pojedynku z Kęczaninem Kęty, zawodnicy z Suwałk potwierdzą wzrost formy?

Cuprum Mundo Lubin  - ASPS AVIA Świdnik 3:0 (25:21, 25:20, 28:26)

Siatkarze z Lubina zrehabilitowali się za bolesną porażkę przed własną publicznością z KPS Siedlce. Od początku sobotniego spotkania miejscowi byli bardzo zdeterminowani, aby odnieść kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Siatkarze Avii, którzy mimo wygranej z TKS Tychy znajdują się w wyraźnym kryzysie, tylko w trzeciej odsłonie byli wymagającym rywalem dla Miedziowych. Dzięki wygranej podopieczni Pawła Szabelskiego tracą do wicelidera KPS-u tylko dwa oczka.

TKS Nascon Tychy - Krispol Września 2:3 (22:25, 27:25, 25:23, 19:25, 7:15)

W pojedynku beniaminków górą okazał się Krispol Września. Emocje w sobotnim spotkaniu były tylko w czterech setach. W decydującej partii od początku stroną dominującą byli przyjezdni, którzy rzucili rywalom swój styl gry. Po zwycięstwie w Tychach, podopieczni Marka Jankowiaka awansowali na wysokie 5. miejsce w rozgrywkach. TKS z kolei, który w tym pojedynku zdobył pierwszy punkt przed własną publicznością, w dalszym ciągu okupuje ostatnie miejsce na zapleczu PlusLigi.