Liga Mistrzów gr. C: Pogromcy Resovii grają dalej

Czarnogórcy nie mieli większych problemów z pokonaniem naszych południowych sąsiadów i pewnie zajęli drugie miejsce w grupie.

Michał Biegun

Podopieczni Jana Svobody podzielili los siatkarzy z Ostrawy i również zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie z zerowym dorobkiem punktowym. Wicemistrzowie ligi czeskiej nie potrafili nawiązać walki z żadnym z grupowych rywali. W szóstej kolejce musieli uznać wyższość przebojowych Czarnogórców, którzy ostatecznie wyprzedzili w tabeli Paris Volley.

Środowe spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, ale w miarę upływu czasu, to goście zaczęli dochodzić do głosu. Podopieczni Sinisy Rejlicia objęli prowadzenie w meczu. W drugim secie Czesi postawili się i wyrównali. Kolejne dwa sety bezsprzecznie należały już do gości, którzy zapisali na swoim koncie zasłużone trzy punkty. Znów w zespole mistrzów Czarnogóry najlepsi na boisku byli Marko Bojić i Vojin Cacić.

Jihostroj Czeskie Budziejowice - Budvanska Rivijera Budva 1:3 (20:25, 25:22, 16:25, 18:25)

Jihostroj Czeskie Budziejowice: Mach, Fila, Zapletal, Sobotka, Kuliha, Krisko, Michalek (libero) oraz Pleva, Sukuba, Sulista

Budvanska Rivijera Budva: Cacić, Suljagić, Bojić, Minić, Falaschi, Marković, Rasović (libero) oraz Vujović, Milivojević

W drugim meczu grupy C Asseco Resovia Rzeszów pokonała Paris Volley (3:0).

Koncert gry mistrzów Polski! - relacja z meczu Asseco Resovia Rzeszów - Paris Volley