Top Volley International: Złoto dla Dynama Krasnodar

Rosyjski zespół triumfował w 25. edycji prestiżowego turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Bazylei. Srebro przypadło Banana Boat/Praia Clube, a brąz RC Cannes.

Michał Kaczmarczyk

O ile pierwsze niedzielne spotkanie, w którym ekipa ze Schwerinu zagwarantowała sobie 5. lokatę po zwycięstwie nad reprezentantkami Szwajcarii, nie było spektakularnym widowiskiem, o tyle nie można tego powiedzieć o spotkaniu Volero Zurych i RC Cannes. Przez cztery sety meczu, którego stawką był brąz turnieju, trwała niesamowita walka zdeterminowanych siatkarek Yana Fanga i Dragutina Balticia. Dopiero w tie-breaku mistrzynie Francji włączyły piąty bieg i niemal zmiotły z parkietu przeciwniczki, wygrywając 15:4! Tym samym ubiegłoroczne zwyciężczynie Top Volley nie zakończyły jubileuszowej edycji zmagań, nie zdobywają jakiejkolwiek trofeum.

Po finale, w którym zmierzyły się krasnodarskie Dynamo i Banana Boat/Praia Clube z brazylijskiej Uberlandii, spodziewano się wiele, ale rosyjski zespół zdecydowanie zdominował dwa pierwsze sety spotkania. Podopieczne Avitala Selingera mogły zakończył nierówny mecz w trzeci secie, ale wtedy przydarzyła im się seria błędów, która została pewnie wykorzystana przez koleżanki Kimberly Glass. To było jednak wszystko, na co było stać reprezentantki brazylijskiej Superligi w tym spotkaniu.

Najlepszą zawodniczką Dynama w decydującym meczu była Rosir Calderon, która została uhonorowana nagrodą MVP całego turnieju. Ponadto za najlepszą libero uznano Swietłanę Kriuczkową (Dynamo), zaś za najlepsza rozgrywającą zawodów Ju Carillo z Banana Boat.

Wyniki Women's Top Volley International:

Mecz o 5. miejsce: Schweriner SC - Team Suisse 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)
Mecz o 3. miejsce: RC Cannes - Volero Zurych  3:2 (23:25, 25:23, 28:26, 23:25, 15:4)
Finał: Dynamo Krasnodar - Banana Boat/Praia Clube 3:1 (25:19, 25:17, 17:25, 25:19)