LM: Paris Volley lepsze od Dynama Moskwa po siatkarskiej batalii!

Bardzo zacięte starcie Ligi Mistrzów obejrzeli kibice w stolicy Francji. Ostatecznie Paris Volley okazało się lepsze od rosyjskiego Dynama Moskwa.

Tomasz Rosiński

Paris i Dynamo nadrobiły we wtorek zaległości, gdyż ich spotkanie zostało przełożone ze względu na zamachy terrorystyczne w Paryżu.

Od początku spotkania gospodarze byli w stanie dotrzymywać kroku faworyzowanym wicemistrzom Rosji i udało im się zatrzymać atakującego Iwana Zajcewa, którego zmienił Paweł Krugłow (20:20). W decydującym fragmencie pierwszego seta paryżanie zachowali więcej zimnej krwi i triumfowali do 27.

Podrażniona takim obrotem spraw drużyna z Moskwy w drugim secie szybko narzuciła swój styl gry (4:7). Podopieczni Doriana Rougeyrona mieli problemy w ofensywie i już nie byli w stanie podjąć rękawicy w tej odsłonie (15:25).

Trzecia część potyczki była niemal kopią inauguracyjnego seta, który od początku do końca toczył się niemal punkt za punkt. Jednak tym razem lepiej na finiszu zachowali się Siergiej Grankin i spółka (28:30), wychodząc na prowadzenie 2:1 w tej konfrontacji.

Wydawało się, że przyjezdni pójdą za ciosem i w IV partii przypieczętują swoje zwycięstwo, ale wicemistrzowie Francji ambitnie walczyli w każdej akcji (9:5). Umiejętnie rozgrywał Davide Saitta, a Paris Volley kontynuowało swoją dobrą grę (16:10). Paryscy siatkarzy prowadzili już 24:21, lecz Dynamo Moskwa ruszyło w pościg i doprowadziło do remisu (24:24). W końcowym rozrachunku miejscowi siatkarze wygrali po grze na przewagi (30:28), doprowadzając do tie-breaka.

W 5. odsłonie będący na fali zawodnicy znad Sekwany wciąż spisywali się lepiej od swoich przeciwników. Co prawda na boisku pojawił się Zajcew, jednak nie był on w stanie w pojedynkę przeciwstawić się paryżanom, którzy zwyciężyli 15:12, a cały mecz 3:2.

Paris Volley - Dynamo Moskwa 3:2 (29:27, 15:25, 27:29, 30:28, 15:12)

Paris Volley: Gasparini (24), Kreek (7), Saitta (3), Fernandez (5), Massari (15), Bahov (17), Steuerwald (libero) oraz Kaba (1).

Dynamo Moskwa: Zajcew (11), Bierieżko (21), Markin (19), Filippov (16), Szczerbinin (9), Grankin (6), Obmoczajew (libero) oraz Krugłow (10), Pankow (1), Boldyrew (1).