Puchar Polski kobiet: PTPS Piła ograny, Legionovia Legionowo w ćwierćfinale

W spotkaniu VII rundy Pucharu Polski kobiet, Legionovia Legionowo okazała się lepsza od PTPS-u Piła i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Faworytkami środowej konfrontacji była drużyna z Piły, która w tym sezonie radzi sobie dość dobrze, ale mimo to Legionovia chciała postawić swojemu przeciwnikowi trudne warunki gry i to jej się udało.

Od początku pierwszego seta obydwie drużyny ambitnie walczyły w każdej z akcji i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Ostatecznie wszystko miało się rozstrzygnąć w grze na przewagi, w której lepiej zachowały się gospodynie i to one zwyciężyły pierwszą partię do 33.

Siatkarki z Legionowa po wygranej w inauguracyjnej odsłonie uwierzyły we własne możliwości i pragnęły pójść za ciosem. Natalia Gajewska oraz jej klubowe koleżanki potrafiły także triumfować w II secie i były o krok od wywalczenia przepustek do następnego etapu rozgrywek.

Co prawda pilanki przebudziły się w trzeciej części rywalizacji (21:25), jednak jak się później okazało to był chwilowy zryw przyjezdnych. W czwartej partii Legionovia Legionowo rozbiła PTPS 25:14, wygrywając całą potyczkę 3:1.

Legionovia Legionowo - PTPS Piła 3:1 (35:33, 25:22, 21:25, 25:14)

MVP: Natalia Gajewska (Legionovia).