Puchar CEV: Dynamo Moskwa roztrwoniło zaliczkę i odpadło z walki o trofeum!

Siatkarze Dynamo Moskwa przed kilkoma dniami uczynili spory krok w kierunku awansu do finału rywalizacji o Puchar CEV. W rewanżu roztrwonili jednak zaliczkę z pierwszego starcia i po porażce w złotym secie odpadli z walki o trofeum!

Jacek Pawłowski
Rozstrzygnięcia pierwszych meczów półfinałowych zwiastowały emocje tylko w jednym ze spotkań rewanżowych. Po porażce 2:3 na własnym parkiecie, w grze o finał wydawali się pozostawać gracze Knack Roeselare. Tymczasem los okazał się być przewrotny i o złoto powalczą skazywani na pożarcie po pierwszym meczu siatkarze Gazprom-Jugra Surgut. Rosjanie w bratobójczym pojedynku sensacyjnie pokonali Dynamo Moskwa 3:0, pieczętując awans do wielkiego finału po złotym secie.

W drugim półfinale emocji tym razem było jak na lekarstwo, bowiem Piotr Orczyk i spółka dość gładko ulegli ekipie ze stolicy Niemiec. Polskich kibiców cieszyć może jedynie dobry występ naszego przyjmującego, który rozpoczął zmagania w pierwszym składzie i zakończył rywalizację z 7 punktami na koncie i 54 procentami skuteczności ataku (7/13, 3 błędy) oraz skutecznością przyjęcia 62 proc. pozytywnego i 31 proc. perfekcyjnego (13 odbiorów, 1 błąd).