Turcja: nieprawdopodobny mecz! Porażka Klubowych Mistrzyń Świata mimo prowadzenia 2:0 w setach i 20:10 w trzeciej partii

Takie powroty jak ten, który zaliczył VakifBank w derbach Stambułu z Eczacibasi zdarzają się niezwykle rzadko. Podopieczne Giovanniego Guidettiego przegrywały już 0:2 w setach i 10:20 w trzeciej partii, by ostatecznie wygrać po tie-breaku.

Tomasz Rosiński
Takiego obrotu spraw jaki miał miejsce podczas pojedynku tureckich gigantów nie spodziewał się chyba nikt.

Broniący mistrzowskiego tytułu VakifBank był już praktycznie na deskach, lecz zdołał się podnieść i w końcowym rozrachunku pokonać Eczacibasi 3:2.

Wszystko do stanu 20:10 w III odsłonie szło po myśli gospodyń konfrontacji. Jednakże wtedy na zagrywce pojawiła się Yurtdagulen i to jej trudne serwisy połączone ze skuteczną postawą w bloku dały przyjezdnym triumf w 3. części rywalizacji do 22.

Ta sytuacja podłamała zawodniczki Eczacibasi Stambuł (Klubowy Mistrz Świata w 2015 i 2016 roku, zwycięzca Ligi Mistrzyń w 2015 roku) które w kolejnych dwóch setach nie były w stanie podjąć rękawicy i wywalczyły tylko jeden punkt zamiast trzech, na co się pierwotnie zapowiadało.

Najlepiej punktującą potyczki okazała się Ting Zhu, która zapisała na swoim koncie 28 oczek.

Liga turecka siatkarek, 6. kolejka:

Eczacibasi Vitra Stambuł - VakifBank Stambuł 2:3 (29:27, 25:17, 22:25, 21:25, 10:15)

Eczacibasi Vitra Stambuł: Larson-Burbach (13), Kilicli (9), Bosković (17), Ozdemir (2), Koszeliewa (21), Arisan (6), Kuzubasioglu (libero) oraz Akoz, Thaisa (2), Baladin, Demir (5).

VakifBank Stambuł: Ting Zhu (28), Rasić (17), Aydemir (1), Sloetjes (5), Kirdar (16), Caliskan (2), Hatice (libero) oraz Ozbay (4), Gurkaynak, Aykac (libero), Yurtdagulen (5), Durul (2), Cetin, Hill (1).