Puchar Challenge kobiet: zacięta walka w pierwszej finałowej batalii

W finale Pucharu Challenge kobiet znalazły się drużyny Olympiakosu Pireus i Bursy BBSK. Pierwszy mecz po emocjonującej walce 3:2 wygrały siatkarki z Grecji.

Olga Krzysztofik
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki
W półfinałowej rozgrywce Bursa BBSK wyeliminowała SSC Palmberg Schwerin, zaś Olympiakos Pireus po wygraniu złotego seta pokonał Yenisei Krasnojarsk.

Pierwsze finałowe starcie rozpoczęło się lepiej dla siatkarek Bursy BBSK. Zespół gości dyktował tempo gry, a to za sprawą dokładniejszego przyjęcia i skuteczniejszego ataku. Gdy prowadził 2:0, wydawało się, że postawi kropkę nad "i", kończąc to spotkanie w trzech partiach.

Jednak wtedy inicjatywę przejęły gospodynie, które pewnie weszły w trzeciego seta, a ich mocną stroną był szczególnie blok. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana, Olympiakos odrobił w niej stratę, a w końcówce nie dał żadnych szans rywalkom. Za to tie-break padł już łupem siatkarek z Pireusa.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 15 kwietnia br. w Bursie.

Olympiakos Pireus - Bursa BBSK 3:2 (18:25, 15:25, 25:20, 25:19, 15:10)

Olympiakos: Giota (8), Lazarevic (14), Malasai (15), Lamprousi (10), Christodoulou (6), Hippe (20), Konomi (libero) oraz Vlachaki, Tsima, Teza.

Bursa: Yildirim (5), Soroglu (15), Kirdar (4), Joyce (19), Prokopic (15), Horvath (18), Cihan (libero) oraz Sarioglu (libero), Hatipoglu (1), Tanil, Ince (2).