MŚ U-19: pięć zespołów nadal niepokonanych. Polska autsajderem grupy - podsumowanie 3. dnia

Porażka reprezentacji Polski z Kubańczykami była dla kibiców w naszym kraju najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia turnieju mistrzostw świata U-19 rozgrywanego w Bahrajnie. Polacy są jedną z czterech ekip bez zwycięstwa na koncie.

Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Reprezentacja Polski, po porażce z Brazylią 1:3, nie zdołała się zrehabilitować w konfrontacji z Kubańczykami. Biało-Czerwoni po raz kolejny polegli, tym razem 2:3. Podopieczni Macieja Zendeła są obecnie jedyną drużyną w grupie B, bez zwycięstwa na koncie.

Ważne zwycięstwo zanotowali natomiast najbliżsi rywale naszego zespołu, Japończycy, którzy po wyczerpującym boju pokonali Francję.

W pozostałych grupach obyło się bez niespodzianek. Największe emocje towarzyszyły starciu Tunezja - Egipt. Cała rywalizacja trwała 123 minuty, a sety trzykrotnie rozstrzygały się po grze na przewagi. Górą z tego starcia wyszli ostatecznie Potomkowie Faraona, których do triumfu poprowadził zdobywca 34 punktów Youssef Hamdy Awad.