MKS Będzin gotowy do startu sezonu. Zakończył cykl sparingów zwycięstwem

Siatkarze MKS-u Będzin zakończyli rozgrywanie przedsezonowych sparingów. W swoim ostatnim meczu kontrolnym pokonali 3:1 BBTS Bielsko-Biała.

Olga Krzysztofik
Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy WP SportoweFakty / Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy
Na tydzień przed rozpoczęciem ligowego sezonu podopieczni Stelio DeRocco rozegrali swój ostatni sparing. Ich rywalem był BBTS Bielsko-Biała.

Pierwsze dwa sety były wyrównane i drużyny podzieliły się wygranymi. Jednak w trzeciej i czwartej partii Zagłębiacy nie dali rywalom zbyt wiele szans, wygrywając 3:1.

W trakcie przygotowań do nadchodzącego sezonu MKS rozegrał łącznie sześć sparingów oraz jedną grę treningową. Drużyna zanotowała trzy zwycięstwa i trzy porażki.

Cykl sparingów zespół rozpoczął pod koniec sierpnia w Zawierciu, gdzie przegrał 1:3 z Aluronem Virtu Wartą. W rewanżowym pojedynku również lepsi byli zawiercianie, którzy wygrali 4:0.

Wrzesień będzinianie rozpoczęli grą treningową z GKS-em Katowice, następnie w ramach VIII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach wygrali 3:2 z Dafi Społem Kielce, a w finale przegrali 0:3 z I-ligowym Ślepskiem Suwałki. W pojedynczych spotkaniach pokonali mistrza Ukrainy, Lokomotiw Charków 3:1 i w takim samym stosunku BBTS Bielsko-Biała.

Rozgrywki PlusLigi wystartują za tydzień. Sezon 2017/2018 MKS zainauguruje na wyjeździe, 29 września zmierzy się z Cuprum Lubin.

MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:15)

MKS: Waliński (22), Ratajczak (9), Seif (3), Grzechnik (6), Kok (5), Araujo (12), Potera (libero) oraz Woch (3), Kozub (3), Kowalski (3), Peszko (3), Jordanow (2), Faryna, Gregorowicz (libero)

BBTS: Tarasow (10), Siek (11), Janeczek (6), Cedzyński (5), Peacock, Krikun (16), Czauderna (libero) oraz Macionczyk, Bucki (1), Gaca, Piotrowski, Marek (libero)

Czy MKS Będzin w sezonie 2017/18 zajmie miejsce w pierwszej ósemce ligi?