Liga Mistrzów: Izmir zdobyty, Sir Sicoma Colussi Perugia wciąż z kompletem punktów. Niezły występ Wilfredo Leona

Sir Sicoma Colussi nie zwalnia tempa w Lidze Mistrzów 2018/2019 i odniosła swoje trzecie zwycięstwo w grupie E. Tym razem ekipa z Perugii rozprawiła się na wyjeździe z Arkasem Izmir (3:1), a niezłe zawody rozegrał Wilfredo Leon.

Tomasz Rosiński
siatkarze Sir Safety Conad Perugia Facebook / Sir Safety Perugia Volley Club / Na zdjęciu: siatkarze Sir Safety Conad Perugia
Mistrzowie Włoch byli zdecydowanymi faworytami wtorkowego starcia w Izmirze i potwierdzili to miano, wygrywając w czterech setach.

Wydawało się, że przyjezdni pewnie zmierzają po triumf w trzech odsłonach, bo w pierwszych dwóch partiach zwyciężyli zdecydowanie (do 10 i 19). Jednak w końcówce trzeciej części rywalizacji podopiecznym Lorenzo Bernardiego przydarzył się przestój, który wykorzystali gospodarze (25:22). Ostatecznie IV set po wyrównanej walce padł łupem ekipy z Włoch i to ona zgarnęła kolejny komplet punktów.

Kluczem do tej wiktorii siatkarzy Sir Sicoma Colussi Perugia była przede wszystkim ich lepsza postawa na zagrywce (8:3) oraz w ataku (53 proc. do 48 proc.).

Liderem gości w ofensywie był Aleksandar Atanasijević, który zapisał na swoim koncie 24 punkty. Natomiast Leon zdobył 17 "oczek" (12-atak, 4-serwis, 1-blok), atakując na poziomie 44 procent. Wśród zawodników Arkasu najskuteczniejszy był Robert Taht (19 pkt, 60 proc.).