Znamy komplet finalistów Pucharu CEV i Pucharu Challenge

Sensacyjna porażka Kuzbassu Kemerowo w Stambule po złotym secie to wydarzenie tego tygodnia w europejskich pucharach. Ekipa z rosyjskiej Superligi - w odróżnieniu od Galatasaray i Trentino Itas - nie powalczy o siatkarski Puchar CEV w tym sezonie.

Krzysztof Sędzicki
mecz Trentino Itas - Olympiakos Pireus Atakuje Jeroen Rauwerdink Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: mecz Trentino Itas - Olympiakos Pireus. Atakuje Jeroen Rauwerdink
Pierwsze spotkanie ekipa trenera Tuomas Sammelvuo wygrała 3:1. Rewanż w Turcji także rozpoczęła od wygranej w pierwszej partii 25:18. Wtedy jednak ostatni dzwonek usłyszeli siatkarze Galaty, którzy wygrali trzy kolejne partie, a następnie złotego seta 15:10. Do zwycięstwa drużynę ze Stambułu powiódł Oliver Venno, który zdobył aż 32 punkty.

W drugiej parze emocji raczej nie było. Po pewnie wygranym pierwszym meczu w Pireusie (3:0) Trentino Itas dopełniło dzieła w rewanżu na własnym terenie. Gdy zespół trenera Angelo Lorenzettiego prowadził 2:0, a więc zapewnił sobie triumf w dwumeczu, szkoleniowiec postanowił wprowadzić na boisko drugą szóstkę. Stopniowo rezerwowych wprowadzał też jego vis-a-vis Fernando Munos Benitez. Jego drużyna zdołała we Włoszech wygrać tylko jedną partię.

Półfinały Pucharu CEV:

Galatasaray Stambuł - Kuzbass Kemerowo 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:17). Złoty set: 15:10

Pierwszy mecz: 3:1 dla Kuzbassu. Awans: Galatasaray

Trentino Itas  - Olympiakos Pireus 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:17)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Trentino. Awans: Trentino

Finał zostanie rozegrany 19 i 26 marca. Gospodarzem pierwszego meczu będzie Trentino, zaś rewanżu - Galatasaray.

Z kolei inna włoska ekipa, Vero Volley Monza, stanie przed szansą na zdobycie Pucharu Challenge. W półfinale odwróciła losy rywalizacji ze Sportingiem CP. Po przegranym 2:3 meczu we własnej hali, w Lizbonie zwyciężyła 3:0. Na jej drodze do trofeum stanie Biełogorie Biełgorod po wyeliminowaniu Stade Poitevin Poitiers.

Półfinały Pucharu Challenge:

Stade Poitevin Poitiers - Biełogorie Biełgorod 3:2 (20:25, 23:25, 25:23, 25:23, 17:15)

Pierwszy mecz: 3:2 dla Biełogorie. Awans: Biełogorie.

Sporting CP - Vero Volley Monza 0:3 (20:25, 23:25, 17:25)

Pierwszy mecz: 3:2 dla Sportingu. Awans: Vero Volley.

Finał odbędzie się 20 i 27 marca. Pierwszy mecz w Monzy, rewanż w Biełgorodzie.