Mistrzostwa Europy siatkarzy. Nieprawdopodobna obrona Francuza. Jenia Grebennikow "geniuszem" (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / CEV - European Volleyball / Niesamowita obrona Grebennikova w meczu Francja - Włochy na mistrzostwach Europy siatkarzy

W ćwierćfinale ME siatkarzy Francuzi nie dali większych szans Włochom i wygrali 3:0. Kibicom szczególnie mogła się podobać akcja z drugiego seta, kiedy niesamowitą obroną popisał się Jenia Grebennikov.

Sytuacja miała miejsce na początku seta, przy stanie 6:6. Po mocnym ataku Włochów Jenia Grebennikov z problemami przyjął, w ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę Earvin Ngapeth, a francuski libero rosyjskiego pochodzenia po niesamowitym rzucie zdołał ją jeszcze przebić na stronę rywali.

Włosi mieli dużo czasu na przygotowanie kolejnego ataku, ale świetnym blokiem popisał się Ngapeth i punkt powędrował do Francuzów. Akcja pojawiła się na oficjalnym koncie CEV na YouTubie, a Grebennikova w tytule nazwano "geniuszem".

Zobacz niesamowitą obronę Grebennikova:

Właśnie w drugim secie Włosi sprawili najwięcej problemów współgospodarzom mistrzostw Europy. Przegrali w nim 25:27. Pierwsza partia skończyła się wynikiem 25:16, a trzecia już 25:14 dla Francuzów (więcej o spotkaniu TUTAJ).

W półfinale mistrzostw Europy gracze Laurenta Tillie zagrają z Serbią, która pokonała w ćwierćfinale Ukrainę.