Tauron Liga: słodki rewanż. Energa MKS Kalisz zatrzymała BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Energa MKS Kalisz zaprezentowała się bardzo dobrze w Bielsku-Białej i pokonała 3:0 wyżej notowany w tabeli BKS BOSTIK. To Góralki były uznawane za faworytki, ale przez całe spotkanie popełniały dużo błędów i nie potrafiły złapać rytmu.

siatkarki Energi MKS-u Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Energi MKS-u Kalisz
BKS BOSTIK Bielsko-Biała wygrał cztery poprzednie mecze w Tauron Lidze i dwa z rzędu z kaliszankami. We wrześniu w Wielkopolsce było 3:0 dla Góralek i było to pierwsze spotkanie tych drużyn w historii, które zakończyło się już po trzech setach. W rewanżu gospodynie nie miały nic przeciwko powtórce, ale Energa MKS Kalisz absolutnie nie zamierzała do niej dopuścić.

Już początek meczu wskazywał na to, że kaliszanki odrobiły lekcję sprzed trzech miesięcy. W pierwszym secie podjęły kilka prób ucieczki, a decydujące okazało się przyspieszenie od 16:16 do 20:17. W tym fragmencie spotkania dwie piłki wrzuciła w pole bielszczanek Zuzanna Szperlak. Energa MKS nie oddała już prowadzenia do końca seta, choć na moment stopniało ono do punktu. Podsumowała rundę atakiem na 25:22 Monika Ptak.

Po stronie gospodyń pojawiła się odrobina chaosu i zdenerwowania, ponieważ wyobrażały sobie inny przebieg meczu. Z kolei Energa MKS uskrzydlona swoim pierwszym, małym sukcesem zaczęła grać swobodnie i energicznie. Wszystkie te emocje zostały spotęgowane prowadzeniem 6:2 w drugim secie zdobytym przy zagrywkach Zuzanny Szperlak. Kaliszanki ponownie mogły zarządzać wynikiem, a to miały już przećwiczone. Wygrana 25:17 była przekonująca, a tym razem ostatni punkt zdobyła Monika Gałkowska. Przyjezdne prowadziły 2:0 w setach.

Przed końcem drugiego seta na boisku pojawiły się wszystkie gospodynie. Efektem przeglądu kadr trenera Bartłomieja Piekarczyka było wprowadzenie do składu Magdaleny Janiuk i Katarzyny Wawrzyniak za Dominikę Witowską i Natalię Gajewską. Pozostałe siatkarki dostały jeszcze jedną szansę. Rozpoczęła się zacięta i emocjonująca walka o wygranie trzeciej partii. W walce na przewagi Energa MKS wykorzystała szóstą piłkę meczową. Na 32:30 trafiła asem serwisowym Monika Gałkowska i tym samym zamknęła mecz.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 0:3 (22:25, 17:25, 30:32)

BKS: Gajewska, Kazała, Witowska, Orvosova, Szlagowska, Świrad, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Janiuk, Kossanyiova, Dąbrowska, Szczygłowska (libero)

MKS: Szperlak, Bednarek, Gałkowska, Gromadowska, Ptak, Polak, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Mazur, Kucharska

12 Enea PTPS Piła 4 22 1 21 11:64

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Energa MKS Kalisz zajmie w sezonie zasadniczym miejsce w górnej połowie tabeli?