Wielki sukces polskich siatkarzy. Awansowali do strefy medalowej

Reprezentanci Polski do lat 19 się nie zatrzymują! W wielkim stylu pokonali Niemców w ćwierćfinale mistrzostw świata (3:0). Tym samym podopieczni Michała Bąkiewicza znaleźli się w strefie medalowej turnieju. Biało-Czerwoni wciąż nie stracili seta!

Mateusz Kozanecki
Radość siatkarzy reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Radość siatkarzy reprezentacji Polski
Tegoroczne mistrzostwa świata są dla Biało-Czerwonych niezwykle udane. W fazie grupowej mierzyli się z Nigerią, Indiami i Iranem. Wszystkie te spotkania Polacy wygrali po 3:0.

Seta nie stracili także w 1/8 finału, kiedy mierzyli się z Kolumbią. Zwycięską passę podtrzymali w ćwierćfinale, w którym rywalami reprezentacji Polski byli Niemcy.

Już od pierwszej partii Biało-Czerwoni pokazali, że nie bez przyczyny są faworytami pojedynku. Kontrolowali przebieg gry i wygrali tę część meczu do 19.

Dwa kolejne sety były bardziej wyrównane, ale w dalszym ciągu szczęście sprzyjało zawodnikom Michała Bąkiewicza. Ci stanęli na wysokości zadania i wygrali po raz szósty z rzędu 3:0. Liderami byli Tytus Nowik i Piotr Śliwka.

1 września przystąpią do półfinału, w którym rywalizować będą z reprezentacją Iranu. W fazie grupowej Polacy pewnie pokonali zawodników z Bliskiego Wschodu. W drugim półfinale zagrają Bułgaria i Rosja.

Niemcy - Polska 0:3 (19:25, 23:25, 26:28)

Niemcy: Baumann, Klehm, Kunstmann, Wiesner, Moller, Kvrzic, Graven oraz Welsch, von Maydell, Brandt, Rupprecht, Huger

Polska: Kubicki, Szymendera, Majchrzak, Nowik, Śliwka, Kufka, Hawryluk oraz Biliński, Czerny, Olszewski, Ratajewski, Nowak