MKS Ślepsk Malow Suwałki powiększa przewagę nad ostatnią drużyną PlusLigi

W drugim niedzielnym spotkaniu PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonał 3:1 Cuprum Lubin i oddalił się od strefy spadkowej. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący gospodarzy, Bartłomiej Bołądź.

Jakub Fordon
siatkarze Ślepska Malow Suwałki Materiały prasowe / Krzysztof Popiół / PlusLiga / Na zdjęciu: siatkarze Ślepska Malow Suwałki
Przed spotkaniem trudno było wytypować faworyta starcia w Suwałkach. Zarówno MKS Ślepsk Malow jak i Cuprum Lubin w tym sezonie nie błyszczą, jednak za gośćmi przemawiał bezpośredni pojedynek, który zakończyli w trzech setach.

Początek meczu pokazał, że oba zespoły prezentują podobny poziom. W połowie premierowej odsłony goście mieli problemy w ataku przez własne błędy oraz bloki w wykonaniu Andreasa Takvama, przez co MKS zbudował solidną przewagę (19:14). Gospodarze powiększyli jeszcze prowadzenie i zapisali na swoje konto pierwszego seta.

Podobnie jak w poprzedniej partii obserwowaliśmy wyrównaną walkę do czasu aż na cztery punkty odskoczył MKS po trzech zepsutych atakach zawodników z Lubina, na co zareagował Paweł Rusek. Ponownie gospodarze nie pozwolili rywalom na odrobienie strat i zapewnili sobie przynajmniej jeden punkt meczowy.

Cuprum obudził się dopiero w trzecim secie notując serię pięciu punktów z rzędu (15:9). Przewagę do dwóch "oczek" zniwelowali jeszcze gospodarze, ale w końcówce lubinianie ponownie odskoczyli. Cztery błędy drużyny z Suwałk spowodowały, że rywale otrzymali piłkę setową, którą natychmiastowo wykorzystali. Decydującą akcję zakończył Marcin Waliński.

W kolejnej odsłonie spotkania tak jak w dwóch pierwszych przewagę uzyskał MKS, która po bloku Joshua Tuanigi wzrosła do czterech punktów. Gospodarze po raz kolejny kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Prowadzenie drużyny z Suwałk wzrosło ostatecznie do siedmiu "oczek". Podopieczni debiutującego na ławce trenerskiej Dominika Kwapisiewicza dopełnili formalności i w pozytywnych nastrojach zakończyli premierowy mecz nowego szkoleniowca.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18)

MKS Ślepsk: Buchowski, Sapiński, Bołądź, Halaba, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Smoliński, Klinkenberg

Cuprum: Gunia, Sekita, Ferens, Krage, Kapica, Waliński, Szymura (libero) oraz Gierżot, Stępień, Sas (libero)

MVP: Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk)