Faworyci nie dopuścili rywali do głosu w Lidze Mistrzów

Dynamo Moskwa i Itas Trentino walczą o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w swoich grupach. Rosyjska drużyna zwyciężyła 3:0 z Greenyardem Maaseik, a włoski zespół w takim samym stosunku z Fenerbahce Stambuł.

siatkarze Dynama Moskwa Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Dynama Moskwa
Dynamo odniosło komplet zwycięstw przed półmetkiem fazy grupowej, a jedyny punkt zgubiło w zakończonym tie-breakiem meczu z Projektem Warszawa. Rosyjska drużyna odpowiedziała w rywalizacji z Greenyardem Maaseik na wtorkową wygraną Ziraatu Bankasi. W pełni wykorzystała ona atut własnej hali.

W jednostronnym meczu siatkarze z Moskwy nie pozwolili gościom na przekroczenie bariery 20 punktów w ani jednej partii. Dynamo wcześnie budowało przewagę w setach i kontrolowało wydarzenia na boisku.

Itas Trentino stara się nie stracić kontaktu z prowadzącą w grupie, dobrze znaną sobie Sir Sicoma Monini Perugia. Drużyna Nikoli Grbicia i Wilfredo Leona dostała w tej kolejce trzy punkty za darmo, ponieważ AS Cannes nie mógł wyjść na boisko z powodu zakażeń koronawirusem.

Konfrontacja w Stambule była prawie równie jednostronna jak wspomniana w Moskwie. Na boisku rządził Itas Trentino i tylko w pierwszym secie czuł na plecach oddech Fenerbahce. W drugiej i w trzeciej partii przewaga włoskiego zespołu była bezsprzeczna.