Wilfredo Leon rozpoczął walkę o mistrzostwo. Znakomity występ Polaka

To był znakomity mecz Wilfredo Leona. Polak poprowadził Sir Safety Conad Perugia do zwycięstwa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Serie A. Drużyna przyjmującego jest o krok od półfinału.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
W weekend zostały rozegrane pierwsze mecze ćwierćfinałowe fazy play-off Serie A. Sir Safety Conad Perugia wygrała fazę zasadniczą, więc teoretycznie trafiła na najłatwiejszego rywala - Top Volley Cisterna. Jednak to ten mecz był najciekawszym.

Goście postawili się faworyzowanym podopiecznym Nikoli Grbicia i byli nawet blisko doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie to ekipa z Umbrii okazała się lepsza i wygrała 3:1. Znakomity mecz rozegrał Wilfredo Leon, który zdobył aż 27 punktów, notując 65 proc. skuteczności w ataku. Do awansu do półfinału jego drużyna potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa.

W pozostałych meczach było zdecydowanie mniej emocji i obyło się bez niespodzianek. Leo Shoes PerkinElmer Modena pokonała w trzech setach Allianz Milano, chociaż drużyna z Mediolanu postawiła się w dwóch ostatnich partiach. Do zwycięstwa drużynę z Modeny poprowadził Yoandy Leal, który wywalczył 17 punktów.

Vero Volley Monza jedynie w pierwszym secie postawiła się Cucine Lube Civitanova. Faworyci rywalizacji zwyciężyli 3:0, a kapitalnie po stronie zwycięskiej drużyny prezentował się Ivan Zaytsev, który uzyskał aż 79 proc. skuteczności w ofensywie, zdobywając 18 punktów.

Również w takim samym stosunku Gas Sales Bluenergy Piacenza przegrało z Itas Trentino. Ekipę z Trydentu do zwycięstwa poprowadził tercet: Matej Kazijski, Giulio Pinali oraz Alessandro Michieletto.