Duża energia i zaliczka Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów jest zdecydowanie bliżej zakończenia sezonu na piątym miejscu w PlusLidze. Do rewanżu w hali Podpromie przystąpi po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
AZS postawił większy opór w ćwierćfinale PlusLigi. Drużyna z Warmii była blisko wyeliminowania Skry i detali zabrakło jej do sprawienia niespodzianki. Resovia dość łatwo została pokonana przez Wartę i na pocieszenie miała więcej czasu na przygotowanie się do niedzielnego meczu w Iławie.

Resovia wygrała pierwszego seta 25:21. Zwroty akcji w partii zapowiadały zaciętą walkę przez całe spotkanie. Drużyna z Podkarpacia najpierw zbudowała przewagę, następnie ją zmarnowała, a na koniec odbudowała. Ostatni punkt był efektem bloku Fabiana Drzyzgi oraz Jana Kozamernika na Karolu Butrynie. Tym elementem rzeszowianie zdobyli pięć punktów.

Przyjezdni próbowali pójść za ciosem w drugim secie i nawet prowadzili 9:6. Taka przewaga pozwalała myśleć o kontrolowaniu sytuacji na boisku, ale ta wymknęła się Resovii. W jednym ustawieniu straciła pięć punktów i to Indykpol AZS miał nagle przewagę 11:9. Pomogły kontrataki Karola Butryna. Więcej zwrotów akcji w tym secie nie było, a wygrana 25:20 pozwoliła doprowadzić do remisu 1:1 w meczu.

Resovia nie zamierzała odpuszczać gospodarzom i wyładowała całą swoją złość w wygranym przekonująco 25:16 trzecim secie. Inicjatywa była coraz wyraźniej po stronie gości, a dużym wsparciem dla Macieja Muzaja byli Klemen Cebulj oraz Nicolas Szerszeń. Gra rzeszowian wyraźnie nabrała rumieńców i okazali się oni już nie do powstrzymania. W czwartym secie zamknęli oni mecz.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25)

Stan rywalizacji: 0:1.

AZS: Firlej, Andringa, DeFalco, Poręba, Averill, Butryn, Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Król, Siwczyk, Jakubiszak

Resovia: Drzyzga, Szerszeń, Cebulj, Tammemaa, Kozamernik, Muzaj, Potera (libero) oraz Bucki, Woicki

MVP: Klemen Cebulj (Resovia)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Asseco Resovia Rzeszów zajmie piąte miejsce w sezonie PlusLigi?