Naj... 12. kolejki Orlen Ligi

Olga Krzysztofik

Najlepszy powrót z dalekiej podróży: BKS Aluprof Bielsko-Biała w meczu z SK bank Legionovią Legionowo
Podopieczne Leszka Rusa po pięciosetowym boju odniosły zwycięstwo w Arenie Legionowo. Jednak nie był to spokojny pojedynek dla bielszczanek. O mało, a sprawdziłoby się stare siatkarskie porzekadło, mówiące że "Kto nie wygrywa 3:0,  przegrywa 2:3".

BKS bez większych problemów wygrał dwie pierwsze partie, lecz potem coś nagle zacięło się w grze ekipy z Podbeskidzia, a na pierwszy plan wyszła Legionovia - w setach numer trzy i cztery pierwsze skrzypce grały gospodynie dowodzone przez Aleksandrę Wójcik. W tie-breaku, po zaciętej walce, dwa punkty zgarnęły bielszczanki. Dla zespołu Leszka Rusa była to ważna wygrana, potwierdziła ona bowiem, że przekleństwo piątego seta nie dotyczy już BKS-u.