18
23
POL 22 : 14 UKR
czas 4 SET

Prawdopodobnie ostatnia przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Ukrainy. Można było załamać dłonie po ostatnim zachowaniu jego podopiecznych. Piłka została skierowana za plecy sposobiącej się do wykonania ataku partnerki.

czas 4 SET

Polska jako pierwsza na granicy 20 punktów w czwartym secie, a Ukraina hen daleko za nią. Oby już do końca spotkania bez żadnego przestoju.

czas 4 SET

Polska skuteczna w kontratakach. Piłka do Malwiny Smarzek, która wyszła dynamicznie w powietrze i nie pozwoliła na ustawienie efektywnego bloku Ukrainkom. Coraz więcej radości na twarzach Biało-Czerwonych.

czas 4 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Ukrainy. Pomagają swoimi błędami zawodniczki w żółto-niebieskich strojach, co specjalnie nie martwi. Pozostało jeszcze Polkom do zdobycia 11 punktów. Tyle dzieli je od zamknięcia meczu w czterech partiach.

czas 4 SET

Pomogła Ukrainka swoim niedokładnym atakiem. Piłka nie trafiła w dłonie próbującej blokować Katarzyny Wenerskiej i wylądowała poza boiskiem. Trzy punkty więcej po stronie Polski i może tym razem uda się przypilnować korzystnego rezultatu.

czas 4 SET

Remis za sprawą kontrataku ambitnych Ukrainek. Sporo przedłużonych akcji, w którym zarówno siatkarki jednego zespołu, jak również przeciwniczki mają problem z postawieniem na swoim.

czas 4 SET

Wygrywający serwis Klaudii Alagierskiej.

czas 4 SET

Przerwa na żądanie Jacka Nawrockiego. Ponownie uwagi do zbyt jednostajnie grających podopiecznych, które zdaniem selekcjonera nie prezentują się uważnie w obronie.

czas 4 SET

Inicjatywa po stronie Polski podobnie jak w poprzedniej rundzie. Dobre wejście na boisko Martyny Czyrniańskiej i komplementy pod jej adresem są w stu procentach zasłużone.

czas 4 SET

Pora na czwartego seta i zapewne nie mamy nic przeciwko temu, żeby nie obejrzeć w niedzielny wieczór tie-breaka. Punktuje Polska, która już przekonała się, że złamanie oporu Ukrainek nie jest prostym zadaniem.

60
23
6
2
4
Czy Polska wygra mecz w czterech setach?
czas 3 SET

Trzecia partia również dla reprezentacji Polski i to ona jest bliżej awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Kilkakrotnie była budowana przewaga Biało-Czerwonych zanim postawiły na swoim. Pomogło wejście Martyny Czyrniańskiej, Malwiny Smarzek, a w końcówce również Martyny Grajber.

czas 3 SET

Piłki setowe po ataku blok-aut Malwiny Smarzek.

czas 3 SET

Na boisku zameldowała się specjalistka od dokładnego przyjęcia Martyna Grajber. Akcja zakończona uderzeniem z prawego skrzydła Malwiny Smarzek.

czas 3 SET

Była przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Ukrainy, ale niewiele pomogła jego drużynie. Ponownie punkt dla Polski po wznowieniu rywalizacji. Zuzanna Efimienko-Młotkowska przemieściła się w odpowiednim kierunku przy siatce.

czas 3 SET

Akcja Polek przeprowadzona w odpowiednim tempie. Malwina Smarzek poradziła sobie z rozsypanym blokiem przeciwniczek. Nie zdążyły ustawić się przy siatce zawodniczki w żółtych koszulkach oraz niebieskich spodenkach.

czas 3 SET

Malwina Smarzek za Magdalenę Stysiak. Niezmiennie rotacja w szeregach Polski. Na razie jednak blok na zawodniczce znanej między innymi z włoskich boisk. W tej sytuacji remis, choć kilka minut temu była wyraźna zaliczka. Przerwa na żądanie selekcjonera Jacka Nawrockiego.

czas 3 SET

Dobre ustawienie bloku. Klaudia Alagierska wsparła kluczową w tej akcji Martynę Czyrniańską. Zaniepokojony selekcjoner reprezentacji Ukrainy postanowił porozmawiać ze swoimi zawodniczkami. Coraz większe napięcie w przegrywającym zespole.

czas 3 SET

Nie udało się zakończyć akcji skutecznym atakiem Magdalenie Stysiak, ale niebawem poprawiła po niej Martyna Czyrniańska. Dwupunktowe prowadzenie zawodniczek w czerwonych strojach z białymi elementami.

czas 3 SET

Podwójne odbicie odgwizdane Julii Nowickiej. Piłka została w dłoniach zawodniczki wprowadzonej w miejsce Katarzyny Wenerskiej. W tej sytuacji zmiana powrotna na rozegraniu przeprowadzona przez selekcjonera Jacka Nawrockiego.

czas 3 SET

Poprawiła się Magdalena Stysiak po niedawnym niepowodzeniu. Tym razem piłka została wybita przez armatę reprezentacji Polski po palcach próbujących blokować zawodniczek z Ukrainy.

czas 3 SET

Obudziła się Ukraina, a kolejny punkt, tym razem kontaktowy, trafił na jej konto po bloku postawionym na Magdalenie Stysiak.

20
7
4
13
33
czas 3 SET

Julia Nowicka prowadzi aktualnie grę reprezentantek Polski. Po odzyskaniu piłki, została ona skierowana na skrzydło do Zuzanny Góreckiej. Skuteczność tej przyjmującej pozostawia trochę do życzenia i również tym razem nie złapała bloku oraz boiska. Pokazała to wideo weryfikacja.

czas 3 SET

Świetne otwarcie trzeciego seta w wykonaniu reprezentantek Polski. Była akcja przeprowadzona przez skrzydło, była kontra środkowej, a na dokładkę jeszcze blok. Oby to oznaczało, że gra Biało-Czerwonych nabiera rumieńców.

73
28
4
6
4
czas 3 SET

Po udanym dla reprezentacji Polski drugim secie jest 1:1 w rywalizacji o wejście do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Pora na emocje związane z trzecią partią. Na boisku od początku między innymi Malwina Smarzek, Martyna Czyrniańska.

czas 2 SET

Malwina Smarzek zaatakowała na koniec drugiego seta. W meczu 1:1!

czas 2 SET

Tym razem przerwał grę selekcjoner Ukrainek. Rwana końcówka.

czas 2 SET

Polska wypracowała sobie zaliczkę w drugim secie. Po żywiołowej reakcji selekcjonera Jacka Nawrockiego było widać, że poczuł ulgę. Trzeba jednak nadal walczyć i zwieńczyć dzieło.

czas 2 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera Ukrainek.

czas 2 SET

Każda akcja ma swoją wartość w centralnej części drugiego seta, ponieważ trwa walka punkt za punkt. Atakująca Ukrainka nie popisała się swoim atakiem. Prawdopodobnie chciała trafić w palce blokujących albo w którąś z broniących Polek, tymczasem wystrzeliła piłkę poza boisko.

czas 2 SET

Fragment walki punkt za punkt w Płowdiwie. Bułgarskie miasto jest gospodarzem starcia o awans do ćwierćfinału. Siatkarskie przeciąganie liny.

czas 2 SET

Nie trafiła swoim mocnym atakiem Magdalena Stysiak. Takie pomyłki pomagają Ukrainkom w kontrolowaniu wyniku. Nie pomogła Jackowi Nawrockiemu oraz jego podopiecznym wideo weryfikacja.

czas 2 SET

Rośnie przewaga reprezentacji Ukrainy w drugim secie. To efekt skutecznego bloku ustawionego na środku siatki. Reakcja Jacka Nawrockiego to wprowadzenie z kwadratu rezerwowych Martyny Czyrniańskiej. Wcześniej na boisku meldowały się między innymi Martyna Grajber oraz Malwina Smarzek.

czas 2 SET

Zuzanna Górecka popracowała w obronie, rzuciła się ofiarnie w kierunku piłki, jednak ta dotknęła boiska. Ukraina ponownie na skromnym prowadzeniu, a zawodniczki z Polski starają się pobudzić do walki.

czas 2 SET

Pora na rozpoczęcie drugiego seta i pobudkę zespołu prowadzonego przez Jacka Nawrockiego. Na razie pierwsza piłka po wznowieniu rywalizacji została wygrana przez zbudowane małym sukcesem w poprzedniej partii Ukrainki.

czas 1 SET

Problemy reprezentantek Polski w pojedynku o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Biało-Czerwone muszą poprawić swoją grę, jeżeli zamierzają odwrócić wynik po nieudanym pierwszym secie.

11
6
23
50
POL 19 : 24 UKR
czas 1 SET

Piłki setowe Ukrainy po akcji prawym skrzydłem.

czas 1 SET

Teraz skuteczna kontra Polek przeprowadzona z wykorzystaniem dynamicznie uderzającej na prawym skrzydle Magdaleny Stysiak. Słychać ostatni dzwonek, żeby w pierwszym secie odwrócić wynik. Na razie przerwa na żądanie selekcjonera Ukrainek.

czas 1 SET

Druga przerwa na żądanie selekcjonera Polski.

czas 1 SET

Ukraina nakręcona i nie zamierza ułatwiać zadania reprezentantkom Polski. Na twarzach przeciwniczek maluje się podekscytowanie przebiegiem pierwszego seta. Wschodnie sąsiadki starają się wszystkimi możliwymi sposobami doprowadzić do szczęśliwego dla siebie zakończenia partii.

czas 1 SET

Gonią Polki, nie odpuszczają pierwszego seta.

czas 1 SET

Spotkanie nie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla reprezentantek Polski. Pierwsza partia ucieka, a Ukraina napędza się swoimi udanymi akcjami oraz serwisami. Na boisko delegowana Martyna Grajber zamiast Martyny Łukasik.

czas 1 SET

Przerwa na żądanie selekcjonera Jacka Nawrockiego.

czas 1 SET

Problem w ataku Magdaleny Stysiak. Najsilniejsza broń reprezentacji Polski jest jeszcze rozregulowana. Piłka po jej zagraniach szybuje wszędzie tylko nie w kierunku boiska. W tej sytuacji opanowane Ukrainki znalazły się na prowadzeniu po raz pierwszy tego wieczoru.

czas 1 SET

Pierwsza w meczu wideo weryfikacja. Po niej piłka została przyznana reprezentantkom Ukrainy, które nie pozwalają podopiecznym Jacka Nawrockiego na oddalenie się na początku premierowego seta.

7
4
4
3
11
czas 1 SET

Na razie trzypunktowa zaliczka wywalczona przez reprezentantki Polski. Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Zuzanna Górecka poczekały na atakującą zawodniczkę z Ukrainy na środku siatki.

czas 1 SET

Pierwsze akcje w meczu. Magdalena Stysiak rozgrzewa się na prawym skrzydle i w przeciwieństwie do Martyny Łukasik zaprezentowała już skuteczne ataki.

12
4
1
19:02

Polska: Wenerska, Stysiak, Łukasik, Górecka, Efimienko-Młotkowska, Alagierska, Stenzel (libero), Jagła (libero)

7
1
1
4
01:32

Walka o miejsca w ćwierćfinałach rozpoczęła się w sobotę.

3
2
1
01:32

Ukraina ma za sobą trzy zwycięstwa. Drużyna poradziła sobie kolejno z reprezentacjami Finlandii, Szwecji oraz Rumunii. Dzięki temu awansowała z trzeciego miejsca w grupie do fazy pucharowej i postara się sprawić niespodziankę w rywalizacji z Biało-Czerwonymi.

5
1
1
1
01:32

Polska spróbuje poprawić się po porażce z Bułgarią.

2
1
01:32

W grupie reprezentantki Polski odniosły cztery zwycięstwa. Na inaugurację poradziły sobie z Niemkami, a później schodziły z boiska zadowolone po meczach z Greczynkami, Czeszkami oraz Hiszpankami. Pierwsza porażka w turnieju nastąpiła w rywalizacji z Bułgarkami, co kosztowało stratę pierwszego miejsca w tabeli.

4
1
1
2
01:32

Reprezentacja Polski powalczy o wejście do ćwierćfinału mistrzostw Europy kobiet z Ukrainkami. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały problemu z wywalczeniem awansu w grupie i postarają się o zrobienie kroku w kierunku strefy medalowej.