Tauron Puchar Polski: Finał
03 mar 2024 14:45
czas 4 SET

MVP całego turnieju został wybrany Miłosz Zniszczoł, który rozegrał dzisiaj kapitalne zawody!

1
czas 4 SET

Dziękujemy za uwagę i za czas z nami podczas Pucharu Polski. Aluron CMC z pucharem!

6
4
1
czas 4 SET

Swoim punktowym atakiem Karol Butryn napisał historię. Aluron CMC Warta Zawiercie po raz pierwszy w historii wygrało Puchar Polski. Z kolei Jastrzębianie na trofeum czekają już od 14 lat i teraz są zmuszeni czekać przynajmniej jeszcze jeden sezon.

MVP oraz wręczenie nagród już za około 5 minut.

13
4
1
2
JAS 20 : 25
czas 4 SET

KAROL BUTRYN I TO ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE ZDOBYWA PO RAZ PIERWSZY W HISTORII PUCHAR POLSKI!

czas 4 SET

Przepychanki i ostatecznie Fornal z odgwizdaną rzucona... "OSTATNI!" w Tauron Arenie Kraków!

8
5
1
4
JAS 19 : 23
czas 4 SET

Teraz nawet Patry atakuje w aut. Aluron CMC Warta o dwa punkty od historycznego trofeum!

czas 4 SET

Jednak było po bloku! Aluron z trzypunktowym prowadzeniem i Tavaresem na zagrywce.

czas 4 SET

Kwolek bije w aut czym daje kontakt JW w wyniku.

9
2
4
2
JAS 19 : 21
czas 4 SET

Szymura bija na granicy siatki, ale jak na razie piłka przechodzi na stronę rywali.

4
3
3
3
JAS 18 : 21
czas 4 SET

Kwolek pewnie na lewym skrzydle. Choć niejednokrotnie JW wrzucała ekstra bieg w końcówce setów i wychodziła z opresji, coraz więcej wskazuje na to, że to Aluron sięgnie po Puchar.

1
1
1
JAS 18 : 20
czas 4 SET

Patry jeszcze walczy o tie-breaka. Udanie w dwóch ostatnich akcjach JW.

1
2
JAS 16 : 18
czas 4 SET

Huber zdobywa piąty punkt i 16 dla JW. Jak na tego siatkarza jest on kompletnie niewidoczny w meczu...

2
JAS 15 : 18
czas 4 SET

Szymura w ostatniej akcji zaryzykował i ryzyko mu się nie opłaciło. Zamiast po rękach rywali, zaatakował bezpośrednio w siatkę.

3
1
czas 4 SET

Czas dla trenera Mendeza. Czy znalazł sposób na środkowych Aluronu?

czas 4 SET

Kontra i Bieniek wbija gwoździa mistrzom Polski. Już trzy oczka Aluron CMC jest przed Jastrzębskim, a przypomnijmy prowadzi 2:1 w setach!

3
3
1
JAS 14 : 15
czas 4 SET

Długa akcja, a Kwolek ustrzelił nią... niemal trenera Mendeza! Jastrzębianie sprytnie schowali mu ręce.

6
6
3
JAS 13 : 15
czas 4 SET

Szymura psuje serwis. Choćby nie wiadomo jak jastrzębianie dwoili się w ofensywie, bez przechodzącej zagrywki nie wyrównają stanu meczu.

1
4
1
JAS 13 : 14
czas 4 SET

Fornal efektownie kończy na czystej siatce.

3
2
2
3
JAS 11 : 12
czas 4 SET

Szymura szybko się zrehabilitował na lewym skrzydle.

2
czas 4 SET

Szymura choć dał o sobie zapomnieć kibicom, że jest na boisku, Zniszczoł nie zapomniał! Blok środkowego - już 6 w tym meczu!

JAS 10 : 11
czas 4 SET

Clevenot po trudnym początku, wraz z rozwojem meczu gra coraz lepiej. Popisuje skutecznym atakiem na pojedynczym bloku.

JAS 9 : 9
czas 4 SET

Bieniek w ostrej dyskusji z sędziami reklamując, że jego atak był jednak poprawny.

JAS 7 : 9
czas 4 SET

Ależ blok zgotowali zawiercianie Fornalowi! Jastrzębie ponownie przygaszone.

2
2
JAS 7 : 7
czas 4 SET

Fornal wyrównuje. Przełamuje wysoki potrójny blok rywali.

1
1
1
JAS 5 : 7
czas 4 SET

Zawiercianie najpierw dotykają siatki, a później jak Kwolek ma w górze piłkę na lewym skrzydle to bez problemu kończy.

1
JAS 4 : 6
czas 4 SET

Gladyr próbuje odpowiadać tym samym, a po chwili Kwolek wraca Aluron do prowadzenia.

1
1
JAS 3 : 5
czas 4 SET

Zniszczoł jest w gazie co potwierdza po raz kolejny. Do wcześniej wspomnianych statystyk warto powiedzieć, że prezentuje ratio aż +10 przy 11 punktach. Rzadko spotykane!

czas 4 SET

Kwolek jest najczęściej punktującym zawiercian wraz ze Zniszczołem. Oboje zdobyli po 11 punktów, a przyjmujący właśnie dołożył kolejny.

1
JAS 2 : 2
czas 4 SET

A jednak jest remis. Znisczoł dotknął piłki po ataku Hubera.

JAS 1 : 3
czas 4 SET

Początek czwartej partii i bojowe nastroje obu drużyn sugerują, że będzie równie zacięta rywalizacja jak w poprzednim secie. Jak na razie lepiej startują zawiercianie.

1
czas Czwarty set
czas 3 SET

Przed spotkaniem pytaliśmy kto wygra tegoroczny Puchar Polski. Wówczas odpowiedzi były zdecydowanie za Jastrzębskim Węglem, teraz po trzech setach sytuacja nie wygląda tak jednostronnie dla mistrzów Polski także ponawiamy pytanie.

Kto wygra mecz?
Aluron CMC Warta Zawiercie
Jastrzębski Węgiel
JAS 21 : 25
czas 3 SET

Tylko jedną setową udało się jastrzębianom wygrać. Fornal zaserwował w aut i to Aluron na prowadzeniu!

czas 3 SET

Huber kończy w bliźniaczym ataku. Pierwszą setową obronili.

5
4
4
JAS 20 : 24
czas 3 SET

Tavares gra tym co funkcjonuje bez problemu czyli środkiem. Bieniek i setowa dla Aluronu CMC Warta!

7
2
2
JAS 19 : 23
czas 3 SET

Ekspres w wykonaniu Tavares - Zniszczoł i Aluron zmierza do wygrania tego seta.

3
2
1
JAS 19 : 22
czas 3 SET

Fornal z Toniuttim na granicy błędu, ale przyjmujący zdołał "dobić" piłkę na stronę rywala.

1
1
JAS 18 : 22
czas 3 SET

Co za zjazd mistrzów Polski w końcówce seta. Wszystko zaczyna się od złego przyjęcia i oczywistego rozegrania Toniuttiego.

Teraz Patry zablokowany przez rodaka Clevenota.

3
1
2
2
JAS 18 : 21
czas 3 SET

Zrobiło się gorąco pod siatką, bo nikt nie chce się przyznać do tego kto dotknął siatki... Wideoweryfikacja zweryfikowała sytuację i zakwalifikowała zmianę Sclatera na minus. To on oddał punkt Aluronowi.

3
2
1
2
JAS 18 : 20
czas 3 SET

Clevenot po przerwie atakuje, a piłka przelobowuje Popiwczaka w obronie.

3
3
2
3
czas 3 SET

Czas dla Mendeza.

W dwóch poprzednich setach to Szymura był częściej ostrzeliwany zagrywką, ale zmiana taktyki jak widać teraz owocuje.

JAS 17 : 19
czas 3 SET

Fornal nie radzi sobie w defensywie. Teraz potwierdził to Bieniek swoją zagrywką.

czas 3 SET

Ostrzeliwują zawiercianie Fornala zagrywką i to popłaca.

3
1
2
3
JAS 15 : 15
czas 3 SET

Czas dla Winiarskiego a po nim szybko przyszło - łatwo poszło. Tavares wyrównuje zagrywką.

2
1
1
JAS 15 : 13
czas 3 SET

Kolejne zamieszanie i Aluron czekający tylko na cios ze strony jastrzębian. Wykonał go Szymura i teraz dwa punkty prowadzenia mają mistrzowie Polski. Cztery punkty w serii przy serwisie Fornala.

1
1
2
JAS 14 : 13
czas 3 SET

Zrobiło się gorąco, a Aluron CMC Warta sobie z tym ewidentnie nie radzi. Butryn atakuje w aut i teraz to JW prowadzi wynik.

1
2
1
JAS 13 : 13
czas 3 SET

Co za dwie akcje w wykonaniu Jastrzębian. Wyrównanie dla mistrzów Polski.

2
2
1
1
JAS 12 : 13
czas 3 SET

Wymiana ciosów po obu stronach siatki i ostatecznie Kwolek zablokowany. Warto jednak powiedzieć, że był w fatalnej sytuacji i wyglądało tak jakby blok dotknął piłki szybciej niż on.

1
2
JAS 11 : 13
czas 3 SET

Aluron CMC Warta wychodzi na pierwsze dwupunktowe prowadzenie - autorem punktu Bieniek.

2
2
2
JAS 11 : 12
czas 3 SET

Świetna obrona Popiwczaka nie popłaciła udaną kontrą JW.

czas 3 SET

Butryn w sprytnym ataku. Obija ręce blokujących tak, że piłka wpadła w antenkę zaraz po tym jak dotknęła ich rąk.

JAS 8 : 8
czas 3 SET

Gladyr uruchomiony na środku siatki. Dla środkowego JW był to zaledwie drugi punkt.

JAS 6 : 6
czas 3 SET

Parę akcji punkt za punkt, a w każdej z nich udział brał Clevenot. Najpierw zaatakował, a w następnej nie poradził sobie w obronie i jest kolejny remis.

czas 3 SET

Patry utrzymuje skuteczność, natomiast Butryn, który przechodził trudne momenty w drugim secie również dobrze wchodzi w trzecią odsłonę.

2
czas Trzeci set
JAS 25 : 20
czas 2 SET

Co za blok Hubera na środku! Mamy remis!

5
4
1
2
JAS 24 : 20
czas 2 SET

Zepsuta zagrywka Rossarda i setowa dla JW.

2
2
1
JAS 23 : 20
czas 2 SET

Jedna z najdłuższych akcji zakończona blokiem na Sclaterze, który zastąpił Patry pod koniec seta.

JAS 23 : 19
czas 2 SET

Potężny serwis Butryna na nic się zdał. Rossard zablokowany w kontrze.

1
JAS 22 : 19
czas 2 SET

Butryn i Tavares wrócili na boisko i ten pierwszy pokazuje, że stawia wszystko na jedną kartę. Najpierw dobra zagrywka, a później kończąca kontra.

1
1
JAS 22 : 17
czas 2 SET

A jednak cofamy! Piłka jeszcze wcześniej dotknęła boiska co pokazała wideoweryfikacja. Trener Mendez popisał się czujnym okiem.

2
2
1
JAS 21 : 18
czas 2 SET

Kozłowski chyba zapomniał, że Rossard jest leworęczny, ale Francuz jakoś ratuje sytuacje. Co więcej punkt ostatecznie ląduje na koncie Aluronu CMC Warta.

1
JAS 21 : 17
czas 2 SET

Patry wyciąga zespół z niebezpiecznego impasu.

2
1
czas 2 SET

Jeszcze wiedeoweryfikacja na wybicie z uderzenia. Dla przypomnienia JW prowadziło aż 7 oczkami! Teraz zostało już tylko 3.

1
JAS 20 : 17
czas 2 SET

Bieniek nie musi się nawet "rozkręcać"... Szymura bije w aut mimo tego, że miał idealną piłkę.

czas 2 SET

Trener Mendez nie daje się rozkręcić środkowemu, prosi o czas.

JAS 20 : 16
czas 2 SET

Aluron CMC Warta zdobywa drugi punkt przy zagrywce Bieńka choć on sam nie jest bezpośrednim autorem.

1
JAS 20 : 15
czas 2 SET

Chyba pospieszyliśmy się z poprzednią oceną. Patry nie kończy, a Gąsior udanie w kontrze.

Huber dokłada do tego asa serwisowego.

A Winiarski ściąga Butryna i Tavaresa. Chyba chce dać im odpocząć przed kolejnym setem - naszym zdaniem Butrynowi daje odpocząć o parę piłek za późno.

JAS 17 : 12
czas 2 SET

Kwolek jeszcze próbuje przełamać ręce blokujących.

JAS 17 : 11
czas 2 SET

Pierwszy set ewidentnie podziałał na jastrzębian jak zimny prysznic, bo teraz nawet nie dopuszczają rywali do głosu.

Fornal ostatnią akcją zdobył swój 10 punkt w meczu.

JAS 16 : 10
czas 2 SET

Kuriozalna sytuacja. Fornal nie może trafić na czysto atakiem, ale z przyjęcia bez problemu! Piłka przechodząca, a nikt z zawiercian jej nie podbija.

JAS 15 : 10
czas 2 SET

Przewaga jastrzębian wynosi aż 5 punktów, a w międzyczasie trener Winiarski robi roszady. Na boisku za Clevenota wchodzi Rossard i to on kończy ostatnie dwie akcje dla zawiercian.

JAS 14 : 8
czas 2 SET

Co za porachunki między sobą wyrównują Fornal z Butrynem! Przyjmujący efektownie powstrzymuje po raz kolejny atakującego Aluronu CMC. To już trzeci blok na liderze Aluronu w tym secie.

czas 2 SET

Po przerwie Clevenot kończy. Francuza jest dużo na boisko, ale statystyk nie ma zachwycających. Zdobycie każdego punktu dużo go kosztuje.

czas 2 SET

Winiarski prosi o czas.

1
JAS 11 : 7
czas 2 SET

Na potwierdzenie słów Patry nie tylko błyszczy na skrzydłach. As serwisowy Francuza!

1
1
JAS 9 : 6
czas 2 SET

Jean Patry w pierwszym secie zdobył 6 punktów przy ratio +5. Teraz zdaje się być najpewniejszy w ofensywie mistrzów Polski.

JAS 8 : 6
czas 2 SET

Kwolek kończy na lewej flance i pobudza zespół do odrabiania strat.

1
1
JAS 7 : 5
czas 2 SET

Zniszczoł, który bardzo dobrze dzisiaj się prezentuje ratuje zespół z opresji.

1
1
1
JAS 7 : 4
czas 2 SET

Butryn dostaje piłkę na przełamanie, ale nie przełamuje nic... Bije w aut.

JAS 6 : 4
czas 2 SET

"Monster Block" w Tauron Arenie Kraków! Druga akcja Butryna w tym secie i druga zablokowana.

JAS 5 : 3
czas 2 SET

Patry złapał piłkę w locie, ale skończył.

JAS 4 : 2
czas 2 SET

Szymura nie popisał się w przyjęciu, bo piłka przeszła na drugą stronę, ale Clevenot nie skończył i dał tym okazję Szymurze do rehabilitacji.

1
1
JAS 3 : 1
czas 2 SET

Fornal kończy pipe'a, ale w tej akcji bardzo dużo rzeczy żle poszło mimo czystej siatki. Przede wszystkim nie miała tempa i skończyła się kiwką.

1
JAS 2 : 1
czas 2 SET

Kwolek trzyma poziom z końcówki wcześniejszej partii. Obija ręce blokujących.

1
1
JAS 2 : 0
czas 2 SET

Koniec krótkiej przerwy, a jastrzębianie zaczynają drugiego podobnie jak pierwszego seta. Od bloku na Butrynie.

czas Drugi set
JAS 22 : 25
czas 1 SET

Przerwą Winiarski wygrał setową Aluronowi. Patry serwuje w siatkę! Zawiercianie obejmują prowadzenie

3
2
1
JAS 22 : 24
czas 1 SET

Asa zaserwował natomiast Jean Patry! Druga setowa obroniona przez jastrzębian, a Winiarski od razu prosi o czas.

1
1
1
2
JAS 21 : 24
czas 1 SET

Choć trybuna kibiców Aluronu CMC niemal padła pod tumultem radości, Butryn nie zaserwował asa. Gramy dalej.

1
1
JAS 20 : 24
czas 1 SET

Sporo zamieszania a obronną ręką wychodzą zawiercianie. Setowa!

1
1
JAS 20 : 23
czas 1 SET

Po przerwie Jastrzębianie skaczą do Butryna i niemal go blokują, jednak ten sam się asekuruje... głową. Clevenot zdobywa punkt w długiej wymianie.

1
1
czas 1 SET

Czas tym razem dla trenera Winiarskiego.

JAS 20 : 22
czas 1 SET

Tak szybko jak Aluron zbudował przewagę, tak szybko ją traci. Clevenot atakuje w aut.

2
1
JAS 19 : 22
czas 1 SET

Po przerwie Szymura wyciąga JW z opresji.

czas 1 SET

Czas dla trenera Mendeza.

JAS 18 : 22
czas 1 SET

Fornal zablokowany! Kolejny punkt w serii przy zagrywce Bieńka.

1
1
JAS 18 : 21
czas 1 SET

Kwolek uruchomił się w idealnym momencie dla Aluronu CMC! Zwiększa dystans do JW i to w takim momencie.

JAS 18 : 20
czas 1 SET

Fornal jak na razie 50:50 w zagrywce. Cztery razy serwował, dwa razy zepsuł.

JAS 17 : 19
czas 1 SET

Wcześniejszy punkt został po stronie jastrzębian, natomiast w kolejnym mogliśmy oglądać sporo niedokładności po jednej jak i drugiej stronie siatki.

Ostatecznie Kwolek pokazał swój kunszt przepychając się z Fornalem na lewym skrzydle.

1
1
czas 1 SET

Trener Winiarski z decyzją się nie zgadza, a challenge trwa bardzo długo...

2
JAS 17 : 18
czas 1 SET

Jastrzębianie gubią się w bloku i w efekcie Clevenot bije bez bloku z pipe'a czego ostatecznie nie kończy.

W kontrze mistrzowie Polski grają cierpliwie i to im popłaca. Patry obija ręce na prawej flance.

JAS 16 : 18
czas 1 SET

Fornal uderzył z całych sił i wystarczyło to aby piłka wyszła na aut.

1
JAS 15 : 18
czas 1 SET

Na takie smaczki czekaliśmy w dzisiejszym meczu. Starcie 1:1 Bieńka z Huberem wygrane przez tego pierwszego tym razem.

1
1
JAS 14 : 17
czas 1 SET

Clevenot najpierw psuje zagrywkę, ale po chwili Butryn mieści się idealnie w boisko.

1
1
JAS 13 : 16
czas 1 SET

Potężna dziura w bloku między Szymurą a Gladyrem i Butryn pokazuje, że nic nie umknie jego uwagi. Trafia idealnie w miejsce przygotowane przez JW.

1
1
JAS 13 : 15
czas 1 SET

Kontra i udane zbicie Patry. Toniutti stara się przyspieszać atak aby rozrzucić blok rywali.

1
JAS 12 : 15
czas 1 SET

Na szczęście dla jastrzębian Butryn psuje serwis.

1
1
JAS 11 : 14
czas 1 SET

Po przerwie Jastrzębianie szukają skuteczności. Toniutti stara się wykorzystać w tym celu Szymurę.

JAS 9 : 13
czas 1 SET

Chociaż ekipa Jastrzębskiego Węgla skoczyła potrójnym blokiem, Clevenot sprytnie ograł przeciwników kiwką tuż obok rąk rywali.

1
1
1
JAS 9 : 12
czas 1 SET

Zawiercianie tym razem przegrali walkę z jastrzębskim blokiem.

czas 1 SET

Fornal rozstrzelał ofensywę Aluronu. Co to był za cios!

czas 1 SET

Jastrzębianie również odpowiadają przez środek, jednak popełniają błąd. Huber posłał piłkę daleko na aut.

2
1
1
1
JAS 8 : 9
czas 1 SET

Bieniek dał się we znaki swoim rywalom mocnym atakiem ze środka.

JAS 7 : 8
czas 1 SET

Błąd w polu serwisowym popełnił Szymura.

JAS 6 : 6
czas 1 SET

Jastrzębianie jakby tracili orientację na siatce. Gubią się w bloku, a pomocną rękę podaje im Clevenot atakiem w aut.

JAS 4 : 5
czas 1 SET

Tak jak szybko zbudowało JW prowadzenie tak też je straciło. Najpierw Butryn, który nie ma łatwego życia ze względu na jastrzębski blok, zaczął kończyć. Następnie Zniszczoł najpierw przypilnował lewego skrzydła, a później prawego.

JAS 3 : 1
czas 1 SET

Początek meczu dla jastrzębian. Mistrzowie Polski ewidentnie naszykowali się na mocne ataki Butryna, bo są wszędzie tam gdzie atakujący.

JAS 2 : 1
czas 1 SET

Znów punkt przechodzi na stronę jastrzębian. Szymura nie wstrzymał ręki w ataku.

JAS 1 : 1
czas 1 SET

Szybko jednak oddali punkt psując zagrywkę.

JAS 1 : 0
czas 1 SET

Jastrzębianie pojedynek rozpoczęli od efektownego bloku. Na lewym skrzydle czekał na swoich rywali Fornal.

czas Start meczu
JAS 0 : 0
czas 1 SET

Jako pierwsi piłkę do gry będą wprowadzać jastrzębianie a dokładnie Jurij Gladyr.

2
2
1
1

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

Jastrzębski Węgiel: Gladyr, Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Popiwczak (libero)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Zniszczoł, Tavares, Kwolek, Bieniek, Butryn, Clevenot, Perry (libero)

1
2
2

Przed nami oficjalna prezentacja obu drużyn, a w roli głównej Puchar Polski stojący na środku, o który zespoły będą walczyć.

3
1

Do meczu zostało już tylko 5 minut!

Wczoraj podczas półfinałów było dużo negatywnych komentarzy w kontekście sędziów, natomiast dzisiaj finałowi spróbuje sprostać duet Maciej Twardowski i Paweł Burkiewicz.

2
Kto wygra tegoroczny Puchar Polski?
3
1
1

Butryn i Bieniek to najmocniejsi ofensywni zawodnicy na chwilę obecną Aluronu CMC Warta, ale Jastrzębie ma czym odpowiedzieć.

W półfinale MVP dostał Norbert Huber, który zdobył 10 punktów: 1 asem, 6 atakiem i 3 blokiem. Więcej od niego zdobyli skrzydłowi, Tomasz Fornal (13) i Jean Patry (16).

- Przyjechaliśmy do Krakowa po puchar i taki jest nasz cel - mówił z kolei inny skrzydłowy Rafał Szymura. Mistrzowie Polski zdają się być faworytem finału.

Obie drużyny miały okazję spotkać się już w tym sezonie, a było to 30 grudnia 2023 roku w ramach 13. kolejki PlusLigi.

Wówczas górą byli zawiercianie, którzy ograli mistrzów Polski 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu był wtedy Karol Butryn.

Butryn to też najlepszy zawodnik wczorajszego półfinału przeciwko Projektowi Warszawa. Zdobył 18 punktów z 56 proc. skutecznością. Drugi w rankingu był autor asa serwisowego kończącego spotkanie - Mateusz Bieniek. Zdobył 11 "oczek".

Finałowi debiutanci kontra weterani - tak najprościej można określić uczestników tegorocznego Pucharu Polski.

Aluron CMC Warta Zawiercie ogrywając Projekt Warszawa w półfinale 3:0 zapewnił sobie pierwszy - historyczny udział w finale krajowego trofeum. Natomiast Jastrzębski Węgiel w finale jest po raz piąty z rzędu, a puchar na swoim koncie już ma, ten wywalczony 14 lat temu. W tegorocznej edycji w półfinale odprawił LUK Bogdanka Lublin 3:0.

Dzień dobry w finałową niedzielę! Już o godzinie 14:45 pierwszy gwizdek decydującego starcia o Puchar Polski.

Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Aluronem CMC Warta Zawiercie o tegoroczne trofeum.