Wellinger zwycięzcą konkursu LPK w Lillehammer, dwóch Polaków w drugiej serii

Andreas Wellinger wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Wolfgang Loitzl, a trzeci był Jan Matura. Na 22. pozycji uplasował się Łukasz Rutkowski.

58. Andrzej Zapotoczny Polska 104 72,8

Po pierwszej serii Andreas Wellinger plasował się na czwartym miejscu. W drugiej jako jedyny przekroczył 130 metrów i został zwycięzcą dziewiątego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2012 roku. Wellinger po raz trzeci w karierze brał udział w PK na igielicie i... po raz trzeci stanął na podium. W Kuopio był drugi, a także trzeci. Awans o trzy pozycje zaliczył również Wolfgang Loitzl. Austriak w drugiej serii skakał jako piąty od końca.

Trzecie miejsce zajął Jan Matura, który zaliczył obecność w każdym z dziewięciu konkursów i w każdym zdobył punkty. Oprócz niego takim wyczynem może pochwalić się też Marinus Kraus. Niemiec uplasował się na dwunastej pozycji. Po pierwszej serii prowadził Gregor Deschwanden. Szwajcar ostatecznie był szósty.

W drugiej serii brało udział dwóch Polaków. Łukasz Rutkowski zajął 22. pozycję, zaś Aleksander Zniszczoł 28. Dla Rutkowskiego był to pierwszy występ w konkursie zaliczanym do klasyfikacji LPK 2012. Pięciu "biało-czerwonych" nie uzyskało awansu do drugiej serii. Matura umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugi jest Anders Jacobsen. W Lillehammer był on dziewiąty, co okazało się najlepszym wynikiem z grona gospodarzy, czyli Norwegów.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)