Loitzl najlepszy w konkursie LPK w Lillehammer, trzech Polaków w drugiej serii

Wolfgang Loitzl zwyciężył w konkursie PK na igielicie w Lillehammer. Drugie miejsce zajął Słoweniec Cene Prevc, a trzecie Stephan Leyhe z Niemiec. Dwudziesty był Grzegorz Miętus.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii dziesiątego w 2012 roku konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich prowadził Wolfgang Loitzl, choć pół metra dalej skoczył Cene Prevc. Austriak uzyskał 137 metrów, a Słoweniec 137,5. W drugiej serii Loitzl miał 136,5 (w sumie 281,5 pkt.), zaś Prevc 133,5 (276,5). Na trzecim miejscu uplasował się Stephan Leyhe z Niemiec. Młodszy brat Petera Prevca oraz Leyhe po raz pierwszy w karierze znaleźli się na podium konkursu zaliczanego do klasyfikacji generalnej PK na igielicie.

Tuż za podium znalazł się najlepszy z grona gospodarzy - Phillip Sjoeen. Piąty był inny Norweg Anders Jacobsen. Siódmą lokatę zajął Jan Matura. Reprezentant Czech jest liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszą dziesiątkę zamknął triumfator pierwszego konkursu z Lillehammer - Andreas Wellinger. Na 37. pozycji uplasował się rodak Wellingera - Marinus Kraus. Niemiec po raz pierwszy nie awansował do drugiej serii w letniej edycji PK 2012. Tym samym punkty we wszystkich dziesięciu konkursach zdobył już jedynie Matura.

W konkursie brało udział siedmiu Polaków. Najlepiej z nich spisał się Grzegorz Miętus, który był 20. Na 26. pozycji sklasyfikowano Łukasza Rutkowskiego, a na 30. Aleksandra Zniszczoła. Do drugiej serii nie awansowali: Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Krzysztof Biegun oraz Andrzej Zapotoczny.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)