Michael Neumayer chce pozostać w świecie skoków

Michael Neumayer w marcu ogłosił decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Doświadczony Niemiec nie zamierza się jednak rozstawać ze skokami, planuje zostać delegatem technicznym FIS.

Karol Borawski

Koniec sezonu narciarskiego jest jednocześnie czasem pożegnań. Nie inaczej było tym razem. Zakończenie kariery ogłosili między innymi Marco Grigoli, Daniel Wenig, Andrea Morassi, Yuta Watase. Jednym z najgłośniejszych nazwisk w gronie jest Michael Neumayer, który startował w zawodach FIS przez 16 sezonów.

Najważniejszym osiągnięciem w karierze 37-letniego reprezentanta Niemiec był srebrny medal w zawodach drużynowych na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Ponadto wywalczył dwa medale mistrzostw świata (również z drużyną). Indywidualnie był dziewiąty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2012/13, z kolei w sezonie 2007/08 zajął trzecie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni.

- Decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa. Skoki narciarskie zawsze były moją pasją. W ostatnim sezonie próbowałem wszystkiego, by móc rywalizować z najlepszymi na świecie. Mimo mojej wielkiej ambicji nie byłem już w stanie skakać na tym poziomie. To był świetny czas, zdobyłem sporo cennych doświadczeń. Czas skupić się na innych rzeczach w życiu - powiedział po ogłoszeniu swojej decyzji.

Jak się okazuje, Neumayer wcale nie zamierza się żegnać ze skokami narciarskimi. Niemiec zamierza zostać delegatem technicznym FIS.

W ostatnim sezonie Pucharu Świata Neumayer wystartował w zaledwie sześciu konkursach, zdobył 24 punkty, co dało mu 52 miejsce w klasyfikacji generalnej. W poprzednich ośmiu latach za każdym razem plasował się w pierwszej "30" na koniec sezonu.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)