PŚ w Zakopanem: nie ma mocnych na Biało-Czerwonych! Zmiana za plecami Polaków

W niedzielnym konkursie indywidualnym PŚ w skokach w Zakopanem punkty zdobyło 6 Biało-Czerwonych. Co więcej 3 Polaków było w czołowej dziesiątce. Po takim występie nasi reprezentanci cały czas zdecydowanie prowadzą w Pucharze Narodów.

Szymon Łożyński
WP SportoweFakty / Tomasz Madejski
Ku uciesze tysięcy kibiców pod Wielką Krokwią w niedzielę znów odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Po zwycięstwo w wielkim stylu sięgnął Kamil Stoch, który po świetnej finałowej próbie na 131. metr przesunął się z 6. na 1. pozycję. Czołową szóstkę zawodów zamknął Piotr Żyła, a 8. miejsce, najlepsze w sezonie, zajął Dawid Kubacki.

Na 12. lokacie sklasyfikowano Macieja Kota, na 14. Jana Ziobro, a na 24. Stefana Hulę. Tym samym w niedzielę punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów zdobyli wszyscy podopieczni Stefana Horngachera, którzy wzięli udział w zawodach. Łącznie gospodarze zapisali na swoim koncie aż 219 punktów.

Za Polakami doszło jednak do zmian w klasyfikacji Pucharu Narodów. Na 2. miejsce, kosztem Austriaków, wskoczyli Niemcy, głównie za sprawą Andreasa WellingeraRicharda Freitaga i Markusa Eisenbichlera, którzy w niedzielę zajęli 2., 3. i 4. miejsce. Podopieczni Wernera Schustera tracą jednak do Biało-Czerwonych aż 308 punktów (w niedzielę zdobyli łącznie 229 punktów). Z kole Austriacy przegrywają z liderami o 423 oczka.