Siódme miejsce polskiej reprezentacji mieszanej na MŚJ, zwycięstwo Słowenii

Reprezentacja Polski zajęła siódme miejsce w konkursie drużyn mieszanych (dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn) podczas mistrzostw świata juniorów w Park City.

Piotr Ziemka
PAP/Grzegorz Momot / PAP/Grzegorz Momot
Zwyciężyła Słowenia: Nika Kriznar, Tilen Bartol, Ema Klinec oraz Ziga Jelar. Kriznar oraz Klinec stanęły na najwyższym stopniu podium również w 2016 roku, kiedy oprócz nich w składzie znaleźli się Bor Pavlovcic i Domen Prevc.

Srebrne medale zdobył zespół niemiecki: Agnes Reisch, Martin Hamann, Gianina Ernst i Constantin Schmid. Trzecia była Japonia: Mirami Watanabe, Masamitsu Ito, Fumika Segawa oraz Yuken Iwasa.

Na siódmej pozycji uplasowała się Polska: Kinga Rajda, Dawid Jarząbek, Anna Twardosz oraz Paweł Wąsek. Sklasyfikowano dwanaście ekip, w drugiej serii wzięło udział osiem czołowych drużyn po pierwszej rundzie.

W 2016 roku reprezentacja Biało-Czerwonych zajęła jedenastą lokatę. Wtedy również w konkursie uczestniczyło 12 zespołów.