LGP 2018: przełamanie Kamila Stocha! Dołączył do Małysza i Kubackiego

Kamil Stoch znokautował rywali. Z przewagą prawie 15 punktów wygrał indywidualny konkurs Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Przez wiele lat nie potrafił triumfować na tej skoczni (K-95), ale w końcu dopiął swego.

Szymon Łożyński
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Przed sobotnimi zawodami Kamil Stoch osiem razy startował w konkursach Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Skakał w nich ze zmiennym szczęściem, ale nigdy nie cieszył się z triumfu. Najlepiej spisał się w 2011 roku, gdy na obiekcie K-95 zajął 2. miejsce, przegrywając tylko z Thomasem Morgensternem.

Dziewiąty start w Hinterzarten przyniósł jednak przełamanie u 31-latka. Stoch był głównym faworytem sobotnich zawodów i ze swojego zadania wywiązał się znakomicie. W obu seriach oddał najdłuższe skoki (110 oraz 106,5 metra) i zasłużenie triumfował w zawodach, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w karierze na tym niemieckim obiekcie.

Łącznie w Hinterzarten z wiktorii cieszyło się już trzech Polaków. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium w tej miejscowości stanął Adam Małysz. Przed rokiem na tym obiekcie najlepszy był Dawid Kubacki. Teraz z triumfu mógł cieszyć się Stoch.

Trzykrotny mistrz olimpijski jest także na najlepszej drodze do triumfu w całym LGP 2018. Po dwóch zwycięstwach z rzędu ma na koncie komplet 200 punktów i drugiego w klasyfikacji Piotra Żyłę wyprzedza już o 70 "oczek".

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy spodziewałeś/aś się, że Kamil Stoch będzie tak świetnie skakał w Letnim Grand Prix 2018?