Lukas Hlava wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie

Lukas Hlava wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie we Frensztacie. Na czternastej pozycji sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła.

Piotr Ziemka
Lukas Hlava WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Lukas Hlava
Po pierwszej serii prowadził Eetu Nousiainen. Fin uzyskał najdłuższą odległość konkursu - wylądował na 107. metrze skoczni, której rozmiar wynosi 106 m. W drugiej rundzie Nousiainen miał jednak dziewiąty wynik i spadł na czwartą pozycję.

Triumfował Lukas Hlava. 33-letni reprezentant gospodarzy na półmetku tracił trzy "oczka" do lidera. W drugiej serii Czech zdobył najwięcej punktów. Hlava wygrał konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie również w 2016 roku.

Awans z szóstego miejsca zajmowanego po pierwszej serii na drugie zaliczył Florian Altenburger. O cztery pozycje poprawił się też inny Austriak - Philipp Aschenwald. Po zwycięstwach w Szczyrku i Wiśle, lider klasyfikacji generalnej LPK ponownie stanął na podium, tym razem na trzecim stopniu.

Najlepiej z Polaków spisał się Aleksander Zniszczoł. Drugi zawodnik sobotnich zmagań w Wiśle po pierwszej serii był 29. W następnej rundzie miał piąty rezultat i awansował na czternaste miejsce. W drugiej dziesiątce znalazł się też Przemysław Kantyka, który zajął osiemnastą lokatę.

33. był Paweł Wąsek, 43. Andrzej Stękała, a 59. Bartosz Czyż. Tomasza Pilcha zdyskwalifikowano za nieprawidłowy kombinezon.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Beskidów 2018 triumfował Aschenwald. Zniszczoł był czwarty, a Kantyka - szósty. Kolejne zawody LPK odbędą się 8 i 9 września w Stams.