Skoki. 68. Turniej Czterech Skoczni. Klęska gwiazdy reprezentacji Niemiec. Richard Freitag może się wycofać z imprezy

Richard Freitag nie przebrnął przez kwalifikacje do konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i pogrzebał szansę na dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Trener Stefan Horngacher rozważa, czy skoczek ma startować w kolejnych zawodach.

Łukasz Witczyk
Richard Freitag Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Richard Freitag
W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego w Oberstdorfie Richard Freitag skoczył 112 metrów i zajął dopiero 59. miejsce. To wynik daleki od oczekiwań zawodnika, sztabu szkoleniowego oraz kibiców. Gwiazda reprezentacji Niemiec nie może odzyskać dawnej formy i szybko stracił szansę na dobry wynik w Turnieju Czterech Skoczni.

Z informacji przekazanej przez portal sueddeutsche.de wynika, że po klęsce w kwalifikacjach Stefan Horngacher rozważa wycofanie Freitaga ze składu reprezentacji na konkurs w Garmisch-Partenkirchen. Trener reprezentacji Niemiec jest rozczarowany dyspozycją skoczka i chce, by ten popracował nad swoją formą na treningach.

Freitag to jeden z najlepszych niemieckich skoczków w ostatnich latach. W sezonie 2017/2018 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przegrał jedynie z Kamilem Stochem. W swoim dorobku ma także dwa złote medale mistrzostw świata w konkursach drużynowych.

Forma Niemca w tym sezonie daleka jest od oczekiwań. Freitag zdobył punkty w pierwszych czterech konkursach Pucharu Świata. Najlepszy jego wynik to 15. miejsce w Kuusamo. W Klingenthal i Engelbergu nie awansował do drugiej serii.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)