Skoki narciarskie. Koniec sezonu. Stefan Kraft z Kryształową Kulą. Niemcy najlepsi w Pucharze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Getty Images / Antti Yrjonen/NurPhoto / Na zdjęciu: Stefan Kraft

Z powodu zagrożenia koronawirusem przedwcześnie zakończony został Puchar Świata w skokach narciarskich. Kryształową Kulę zgarnął tym samym Stefan Kraft, a w Pucharze Narodów zwyciężyli Niemcy. Polacy w obu klasyfikacjach poza podium.

Takiej decyzji należało się spodziewać. W obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa norweski rząd wydał zakaz organizacji imprez sportowych. Ma on zacząć obowiązywać od czwartku, od godz. 18:00.

To z kolei doprowadziło do odwołania konkursów Pucharu Świata w Trondheim i Vikersund. Na pierwszym miejscu postawiono zdrowie zawodników i sztabów szkoleniowych.

Po raz drugi w karierze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odniósł Stefan Kraft. Austriak pierwszą Kryształową Kulę wywalczył w sezonie 2016/2017.

W tegorocznych zmaganiach zgromadził 1659 punktów, o 140 więcej niż drugi Karl Geiger. Trzecie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi. W Pucharze Narodów zwyciężyli Niemcy.

Zarówno w jednej, jak i drugiej klasyfikacji, Polacy znaleźli się poza podium. W Pucharze Świata najlepszy był Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce (1169 pkt). Ponadto Kamil Stoch znalazł się na 5. miejscu, Piotr Żyła 11., Jakub Wolny 38., Maciej Kot 42., Stefan Hula 46., Aleksander Zniszczoł 51., a Klemens Murańka 61. W Pucharze Narodów Biało-Czerwoni byli 4.