Kamil Stoch lubi skakać w Sapporo. Będzie pierwsze podium w sezonie?

W ostatnich czterech edycjach Pucharu Świata na Okurayamie Polak trzykrotnie stanął na podium. Którzy skoczkowie obok dwukrotnego mistrza olimpijskiego mają także miłe wspomnienia z Japonii?

Szymon Łożyński

Sezon 2011/2012: dwa triumfy Daiki Ito

Cztery sezony temu gospodarze mieli powody do dużej radości. W obu konkursach na najwyższym stopniu podium stanął Japończyk. Skoczkiem, który uszczęśliwił miejscowych kibiców był Daiki Ito. Powody do radości mieli także polscy sympatycy skoków, bowiem w obu konkursach na podium stanął Kamil Stoch. W sobotę Polak był trzeci, a dzień później drugi. Podium uzupełnili Anders Bardal (drugi w pierwszych zawodach) oraz Andreas Kofler (trzeci w niedzielę). Z Biało-Czerwonych, oprócz Stocha, niezły występ zanotował jeszcze Piotr Żyła, który sobotnią rywalizację zakończył na 13. miejscu.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Stoch stanie na podium zawodów w Sapporo?