Wielki sukces reprezentantów Polski!

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski doskonale otworzyli nowy sezon snowboardowy w drużynowym slalomie równoległym. W Winterbergu polski duet zajął trzecią pozycję.

Dawid Franek
Aleksandra Król PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: Aleksandra Król
Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski rozpoczęli rywalizację w sobotnich zawodach od wyeliminowania Włochów w 1/8 finału. Następnie w ćwierćfinale polski duet uporał się z Niemcami. Biało-Czerwoni zostali zatrzymani dopiero w półfinale. Tam o zaledwie 0,02 s przegrali ze Szwajcarami.

Król i Kwiatkowski szybko jednak wzięli się w garść i w pojedynku o trzecie miejsce pokonali austriacką parę Claudia Regler - Arvid Auner.

W całych zawodach triumfowała Szwajcaria - pogromca polskiej pary w półfinale (duet: Jenny Ladina - Gian Casanova). Drugie miejsce przypadło Austriakom - Danieli Ulbing oraz Andreasowi Prommeggerowi.

W sobotniej rywalizacji, biorąc pod uwagę fazę pucharową, oprócz Król i Kwiatkowskiego wzięła udział jeszcze jedna polska para. Weronika Dawidek i Michał Nowaczyk odpadli jednak w 1/8 finału i ostatecznie uplasowali się na 16. lokacie.

W niedzielę w Winterbergu odbędą się zawody indywidualne.