Kasai w spódnicy. Ma 50 lat i ciągle walczy o podium

Claudia Riegler w snowboardzie jest żeńskim odpowiednikiem długowiecznego Noriakiego Kasaiego. - Czemu mam nie osiągnąć czegoś po pięćdziesiątce? - zastanawiała się w rozmowie z TVP Sport.

Rafał Szymański
Claudia Riegler PAP/EPA / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Claudia Riegler
Kibice z całego świata z uwagą przyglądają się poczynaniom reprezentanta Japonii. Noriaki Kasai utrzymuje dobrą formę i mając 51 lat, w dalszym ciągu startuje w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

O krok młodsza Claudia Riegler radzi sobie równie dobrze bądź nawet lepiej w innej dyscyplinie. Pochodząca z Austrii snowboardzistka uplasowała się na szóstym miejscu w zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w Krynicy. W tym sezonie zajęła między innymi czwartą pozycję.

W rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Riegler z uśmiechem przyznała, że doskonale zna przypadek Kasaiego. Urodzona w 1973 roku sportsmenka wychodzi z założenia, że nawet w tym wieku jest w stanie rywalizować z czołowymi zawodniczkami.

- Jeśli będę wciąż miała tak dużo zabawy ze snowboardu i pasji do tego sportu, będę myślała o igrzyskach i medalu. Zobaczymy, czy wciąż mogę być na topie i walczyć z dziewczynami. Ale czuję, że to jest możliwe - mówiła.

Ostatni raz stanęła na podium pięć lat temu, a jej największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa świata w 2015 roku. Riegler ma nadzieję, że za dwa lata we Włoszech do swojej kolekcji dorzuci jeszcze medal olimpijski.

- Skoro pierwsze złoto zdobyłam po czterdziestce, to czemu mam nie osiągnąć czegoś po pięćdziesiątce? To mój cel - i byłoby to niesamowite, zdobyć medal na igrzyskach - stwierdziła.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Riegler sięgnie po olimpijski medal?