Szybki awans Kazaszki w Palermo. Trzysetowy bój Francuzek

Kazaszka Julia Putincewa łatwo rozprawiła się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 250 w Palermo. Francuska tenisistka Caroline Garcia ma za sobą trzysetowy bój ze swoją rodaczką Chloe Paquet.

Julia Putincewa Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Julia Putincewa (WTA 39) do Palermo udała się z Budapesztu, gdzie nie udało się jej obronić tytułu (odpadła w półfinale). We wtorek pokonała 6:3, 6:1 Jaimee Fourlis (WTA 147). W ciągu 75 minut Kazaszka zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Nuria Parrizas-Diaz (WTA 54) wygrała 4:6, 7:5, 7:5 z Asią Muhammad (WTA 198) po dwóch godzinach i 58 minutach. Hiszpanka z 4:6, 2:4 doprowadziła do trzeciej partii. W niej obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie. Caroline Garcia (WTA 48) zwyciężyła 6:7(2), 6:2, 6:2 Chloe Paquet (WTA 103). Wyżej notowana Francuzka podniosła się po pierwszym secie, w którym roztrwoniła prowadzenie 5:3 i piłkę setową w 12. gemie. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu zamieniła na przełamanie siedem z 18 okazji.

O ćwierćfinał Garcia zmierzy się z Elisabetta Cocciaretto (WTA 111), która rozbiła 6:1, 6:0 Sarę Errani (WTA 127), dwukrotną mistrzynię imprezy w Palermo (2008, 2012). Finalistka Rolanda Garrosa 2012 zdobyła tylko 27 z 82 rozegranych punktów (32,9 proc.). Anna Bondar (WTA 50) pokonała 6:4, 6:4 Clarę Burel (WTA 134). W pierwszym secie Węgierka wróciła ze stanu 0:3.

Diane Parry (WTA 86) zwyciężyła 7:6(5), 6:2 Lauren Davis (WTA 98). W pierwszym secie nie brakowało zmian sytuacji. Francuzka prowadziła 5:2, a później przegrywała 5:6. W tie breaku od 1-3 zdobyła sześć z ośmiu kolejnych punktów. W drugiej partii takich emocji nie było. Parry była wyraźnie lepsza i awansowała do II rundy po godzinie i 46 minutach. O ćwierćfinał Francuzka zmierzy się z Putincewą.

Z numerem pierwszym rozstawiona była Martina Trevisan. Półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa wycofała się z turnieju z powodu kontuzji pleców. Do drabinki jako "szczęśliwa przegrana" weszła Carolina Alves (WTA 170) i uległa 2:6, 7:5, 1:6 z Elina Awanesjan (WTA 129). W Palermo tenisistki te spotkały się też w decydującej rundzie eliminacji. Brazylijka przegrała wtedy w dwóch setach.