Krecz Eugenie Bouchard. Emocjonujący bój Rumunki z Francuzką

Kanadyjka Eugenie Bouchard nie dokończyła meczu z Ukrainką Anheliną Kalininą w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce. We wtorek największych emocji dostarczyło starcie Rumunki Eleny-Gabrieli Ruse z Francuzką Harmony Tan.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
W Kluż-Napoce Eugenie Bouchard (WTA 443) wystąpiła dzięki dzikiej karcie. Kanadyjka miała długą przerwę spowodowaną kontuzją barku. Finalistka Wimbledonu 2014 próbuje odbudować się. We wrześniu doszła do ćwierćfinału w Chennai. W Rumunii w I rundzie trafiła na rozstawioną z numerem drugim Anhelinę Kalininę (WTA 45).

Bouchard w pierwszym secie z 1:3 wyrównała na 3:3, by stracić trzy kolejne gemy. Druga partia nie odbyła się, bo Kanadyjka skreczowała po 59 minutach gry. Była piąta rakieta globu do meczu przystąpiła z ogromnym bandażem na prawym udzie. Kalinina w II rundzie zmierzy się z Belgijką Ysaline Bonaventure.

Elena-Gabriela Ruse (WTA 104) zwyciężyła 6:7(5), 6:2, 6:3 Harmony Tan (WTA 122). W trzecim secie Rumunka od 1:3, 0-30 zdobyła pięć gemów rzędu. W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu wykorzystała pięć z 14 break pointów. Kolejną rywalką Ruse będzie Xiyu Wang (WTA 59), która pokonała 6:3, 6:3 Jaqueline Cristian (WTA 83). W ciągu 80 minut Chinka zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Anastazja Potapowa  (WTA 48) wykorzystała osiem z 12 break pointów i wygrała 6:2, 7:6(5) z Ann Li (WTA 65). Viktorija Golubić (WTA 81) zwyciężyła 7:5, 7:6(6) Diane Parry (WTA 61). W drugim secie Szwajcarka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)