Miłe złego początki dla Jana Zielińskiego

Tym razem Jan Zieliński i Hugo Nys muszą pogodzić się z odpadnięciem już w ćwierćfinale. W Antwerpii przegrali z Nicolasem Mahutem i Edouardem Rogerem Vasselinem, choć rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia.

Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Po pozytywnym występie w US Open, Jan Zieliński i Hugo Nys ponieśli dotąd tylko jedną porażkę w półfinale w Sofii. Zwyciężyli w turnieju w Metz, a rywalizację w belgijskiej Antwerpii rozpoczęli od pewnej wygranej z gospodarzami Rubenem Bemelmansem i Alexandrem Blockxem. Miała to być rozgrzewka przez czwartkowym meczem, na który czekali od poniedziałku.

Tym razem przeciwnikami Polaka i Monakijczyka byli doświadczeni Nicolas Mahut oraz Edouard Roger-Vasselin. Francuzi są rozstawieni z numerem czwartym.

Pierwsza partia nie zapowiadała porażki Zielińskiego i Nysa, ponieważ zakończyła się przekonującym zwycięstwem 6:2. Jedno przyspieszenie zaskoczyło Francuzów i pomogło zdobyć przewagę potrzebną do wygrania partii. Doświadczeni rywale nie dali się zdeprymować i przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Mahut oraz Roger-Vasselin zniszczyli przeciwników 6:1 w drugim secie, po czym w niespełna kwadrans pokonali ich 10-6 w decydującej rozgrywce.

Lepsi w tym meczu Francuzi nie zaserwowali ani jednego asa, ale byli skuteczniejsi w pierwszym podaniu. W drugim secie wygrali trzy gemy przy serwisie Nysa lub Zielińskiego, a w super tie-breaku rozstrzygnęli trzy piłki przy podaniu przeciwników. Monakijczyk i Polak stracili dobry rytm w grze, popełniali coraz więcej błędów, czego efektem była porażka.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 648,1 tys. euro
czwartek, 20 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Nicolas Mahut (Francja, 4) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 4) - Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) 2:6, 6:1, 10-6

Czy Hugo Nys i Jan Zieliński rozczarowali w turnieju w Antwerpii?